Polacy rozbicki przez Rosjan

(m)
Rosja pokonała w Lipsku Polskę 3:0 (25:19, 25:16, 25:18) w meczu grupy A turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Atenach. Po 70 minutach gry.

Rosja pokonała w Lipsku Polskę 3:0 (25:19, 25:16, 25:18) w meczu grupy A turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Atenach. Po 70 minutach gry. W czwartek Polacy zagrają z Bułgarią i muszą wygrać, jeśli marzą o awansie do półfinału (godz. 15).

Polska: Zagumny, Prygiel, Szczerbaniuk, Gołaś, Murek, Gruszka, Ignaczak (libero) oraz Stelmach, Winiarski, Nowik, Bąkiewicz, Michalczyk

Rosja: Chamuckich, Dinejkin, Kuleszow, Tietiuchin, Chtiej, Kazakow, Werbow (libero) oraz Uszakow, Baranow, Jegorczew.

Rosjanie praktycznie zmietli Polaków z parkietu. Szczególnie w ataku okazali się trudni do zatrzymania. W pierwszym secie biało-czerwoni radzili sobie przyzwoicie, ale do czasu. Prowadzili nawet 16:15. Podopieczni trenera Stanisława Gościniaka popełnili kilka prostych błędów przy siatce i podobnie jak dzień wcześniej grali bardzo nierówno w odbiorze. Na szczęście Rosjanie w tej części meczu również nie wystrzegali się błędów. Twarda walka - punkt za punkt trwała aż do drugiej przerwy technicznej. Końcówka seta należała do Rosjan.

Drugi set rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia rywala, który kontrolował przebieg wydarzeń mna parkiecie. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili z trzema punktami straty. Rosjanie nie musieli się nawet wznosić na wyżyny umiejętności. Polacy z każdą minutą grali coraz gorzej. Popełniali za dużo błędów i grali bez przekonania.
Trzeci set był tylko formalnością dla konsekwentnych Rosjan. W pewnym momencie prowadzili nawet 10:3. Polacy poderwali się do walki, uzyskując kilka punktów, ale było już zbyt późno, aby przedłużyć swoje szanse na dalszą grę w tym meczu.