Polanka Rokocin - Wierzyca Pelplin 1:0

(pb)
Mimo wyraźnej przewagi V-ligowi liderzy tabeli, futboliści Polanki Rokocin (w biało-zielonych strojach) dopiero kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu zapewnili sobie wyjazdowe zwycięstwo nad Wierzycą Pelplin (biało-czerwone stroje). Na pierwszym planie (z nr 15) Marek Bielecki, z prawej Mariusz Wroński.
Piłkarze Polanki Rokocin utrzymali fotel lidera tabeli grupy II gdańskiej okręgówki. Podopieczni trenera Romana Szlichta w XXIV kolejce rozgrywek pokonali w Pelplinie miejscową Wierzycę 1:0 (0:0).

Piłkarze Polanki Rokocin utrzymali fotel lidera tabeli grupy II gdańskiej okręgówki. Podopieczni trenera Romana Szlichta w XXIV kolejce rozgrywek pokonali w Pelplinie miejscową Wierzycę 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola, kilkadziesiąt sekund przed końcem derbowego pojedynku, zdobył Robert Kotlewski, który kilkanaście minut wcześniej zmienił na murawie Bartosza Kuczmę.

Bramka warta trzy punkty padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego syna szkoleniowca gości, Mariusza Szlichta. Kotlewski strzelił ją z bliskiej odległości po zamieszaniu w polu karnym Wierzycy. Po utracie gola miejscowi z rozpaczy padli na murawę.
Kociewskie derby V-ligowe tylko do przerwy były w miarę wyrównane. Z upływem czasu w grze miejscowych aż nadto widoczne były braki kondycyjne. Szczególnie w ostatnim kwadransie można było odnieść wrażenie, że niektórzy pelplinianie "oddychają rękawami". W I połowie gospodarze odpowiadali jednak akcjami ofensywnymi na ataki Polanki. W ich konstruowaniu wśród gości wyróżniał się Bartłomiej Dzwonkowski. W Wierzycy mogli się podobać Sebastian Szatkowski i Jarosław Steinborn, który z powodu kontuzji nie wystąpił już w II połowie. Udanymi interwencjami na przedpolu popisywał się bramkarz miejscowych, Sebastian Meier.

W drugiej części meczu pierwsi stworzyli sobie sytuację podbramkową gospodarze. Szatkowski przymierzył zza narożnika pola karnego, lecz Grzegorz Paprzycki pewnie obronił strzał. Później atakowali już tylko goście, ale brakowało im precyzji podczas oddawania strzałów. Marek Bielecki przestrzelił głową nad poprzeczką. Adam Chrzanowski najpierw uderzył za słabo i Meier bez trudu obronił, a później z 5 posłał futbolówkę głową obok słupka.
Kto wie jak potoczyłyby się losy zwycięstwa, gdyby wyróżniający się w II połowie gracz Wierzycy, Marcin Pałubicki, wykorzystał choć jedną z dwóch wybornych okazji do strzelenia gola (w 76 i 82 min). Najpierw sam na sam z Paprzyckim nie trafił w futbolówkę, a kilka minut później - po indywidualnej akcji wdłuż pola karnego - strzelił silnie, lecz piłka po rykoszecie od głowy obrońcy otarła się o słupek po zewnętrznej stronie.

• Wierzyca - Polanka 0:1 (0:0)

• Bramka: Robert Kotlewski (89).

• Wierzyca: Meier - Pałubicki, Urbański (46 Werner), Loda, Dytrych, Pawłowski, Seroka, Wroński (65), Racki, Steinborn (46 Libiszewski), Szatkowski.

• Polanka: Paprzycki, Leder, Siora, Manuszewski, Bielecki, Worzała (46 Słomiński), Dzwonkowski (80 Klinkosz), Szlicht, Kuczma (70 Kotlewski), Rutkowski, Chrzanowski.