Polska 0:1 Czechy: Koniec marzeń, smutek kibiców [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Po słabej drugiej połowie, w której inicjatywę przejęli Czesi, reprezentacja Polski przegrała 0:1 i odpadła z turnieju Euro 2012.

Niestety nie ziściły się marzenia milionów Polaków i 22 czerwca w ćwierćfinale, który zostanie rozegrany na na PGE Arenie, zagrają Grecy, a nie reprezentanci Polski.

Czesi, którzy w przerwie dowiedzieli się, że Rosja przegrywa w Warszawie, na drugą połowę wyszli zupełnie odmienieni. Przejęli inicjatywę i nie pozwalali Polsce rozwinąć skrzydeł. Nasi piłkarze nie potrafili sobie poradzić z przewagą Czechów, czego konsekwencją był gol Petra Jiracka strzelony w 72 minucie meczu.

W końcówce nasi reprezentanci mieli jeszcze szanse na remis, ale najpierw nieskuteczny był Lewandowski, a w ostatniej akcji meczu Perquis wbiegł w pole karne Czechów i strzelał nad obrońcą do pustej bramki, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Kadlec.

Do ćwierćfinału Czesi awansowali z pierwszego miejsca w grupie, a w Gdańsku 22 czerwca zagra reprezentacja Grecji. Prawdopodobnie ich przeciwnikiem będzie zespół Niemiec.