Polska 0:3 Kamerun. Eto'o pokazał nam jak się strzela [zdjęcia]

Spoza miasta
Nie udał się naszej piłkarskiej reprezentacji mecz w Szczecinie. Podopieczni selekcjonera Franciszka Smudy przegrali 0:3 z Kamerunem. Głównie dlatego, że goście mieli w swoim składzie zawodnika, który potwierdził miano jednego z lepszych na świecie.

Kilkanaście tysięcy widzów, głośny doping, biało-czerwone trybuny - o takich widokach na stadionie w Szczecinie marzymy. Kibice wczoraj nie zawiedli. Szkoda, że zawiedli polscy piłkarze. Byli niestety tłem dla rywali. A w zasadzie dla jednego z nich.

Dyrygował Samuel Eto'o

Samuel Eto'o, były napastnik Barcelony, z którą dwa razy wygrał Ligę Mistrzów, a obecnie jest piłkarzem Interu Mediolan (z którym też triumfował w Champions League) miał być wielką gwiazdą meczu. Można było jednak zastanawiać się, czy będzie chciał pokazać w Szczecinie coś wyjątkowego. Pokazał. Jego drugi gol to widok, który po biało-czerwonych trybunach polscy fani futbolu zapamiętają najbardziej z wczorajszego widowiska.

Eto'o bardzo szybko mógł wpisać się na listę strzelców, bo już w 3. minucie, ale na posterunku był bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Fabiański.

Potem mecz był dość wyrównany, lecz w 29. minucie Eto'o znalazł się tam, gdzie powinien i po dośrodkowaniu w pole karne z trzech metrów umiejętnie przystawił nogę do piłki, która przeszła między polskimi obrońcami.

W 32. minucie mógł wyrównać Rafał Murawski, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. Jednak ku rozpaczy kibiców piłka trafiła w poprzeczkę.

A po przerwie Eto'o znów był skuteczny. W 53. minucie dostał piłkę na 15. metrze od polskiej bramki i pięknie zakręcił w lewy róg. Nic więc dziwnego, że gdy schodził z boiska w 80. minucie brawami żegnali go nie tylko polscy kibice.

A dobił nas Aboubakar

W 83. minucie świetną okazję na kontaktowego gola zmarnował Robert Lewandowski (bramkarz Kamerunu wygrał z nim pojedynek sam na sam). To się zemściło w 85. minucie, gdy Polaków dobił Aboubakar z 15. metra.

Polska 0:3 Kamerun

Bramki: Eto'o 2 (29', 53'), Aboubakar (85').

Polska: Fabiański (46' Tytoń) - Wojtkowiak (38' Kowalczyk), Żewłakow, Glik, Sadlok - Dudka (72' Matuszczyk), Obraniak (77' Peszko), Murawski (58' Mierzejewski) - Błaszczykowski, Lewandowski - Brożek (46' Rybus).

Kamerun: N'Dy - Assou-Ekotto, Bassong, N'Koulou (65' Bikey), Binya - Chedjou (76' Matip), Makoun (70' Mandjeck), Bedimo (82' Bong) - Ndjeng, Eto'o (80'), Choupo-Moting (59' Bienvenu).

Źródło: gp24.pl: Polska - Kamerun 0:3. Samuel Eto'o pokazał klasę

Fotorelacja: MMSzczecin.pl: Zdjęcia z meczu Polska - Kamerun: najlepsi byli kibice

"Spoza miasta" to nowa kategoria artykułów w MMTrojmiasto.pl. Będziemy w niej codziennie publikować ciekawe i ważne artykuły z naszego regionu, ale nie tylko. Żeby znaleźć wszystkie artykuły z tej kategorii wystarczy