Polska 0:0 Portugalia. Remis na zakończenie eliminacji do Mistrzostw Europy U-21

Młodzieżowa reprezentacja Polski zagrała niezły mecz i godnie ...
Młodzieżowa reprezentacja Polski zagrała niezły mecz i godnie ... Slawomir Stachura / Echo Dnia
Młodzieżowa reprezentacja Polski zagrała niezły mecz i godnie pożegnała się z eliminacjami do Mistrzostw Europy U-21.

Piłkarze Stefana Majewskiego pogrzebali swoje szanse na awans do Mistrzostw Europy w 2013 już w zeszłym tygodniu, przegrywając z Rosją aż 1:4. Z kolei Portugalczycy ciągle mieli szanse na awans. Jednak w pierwszych minutach nie było tego widać i oba zespoły starały się kreować grę.

W Biało-czerwonych dobrze prezentowali się od pierwszych minut Kupisz i Tymiński. Jednak w ataku zbyt statyczni byli Teodorczyk i Żyro, więc piłki najczęściej padały łupem obrońców. Portugalczycy też się starali, mieli nawet więcej klarownych sytuacji, ale za każdym razem na wysokości zadania stawali obrońcy, albo bramkarz Łukasz Skorupski.

Na drugą połowę Portugalczycy wyszli (najprawdopodobniej) wiedząc, że wygrana może dać im nawet pierwsze miejsce i bezpośredni awans, gdyż Rosja do przerwy przegrywała z Mołdawią. Jednak to Polacy grali ambitniej i w pierwszych dziesięciu minutach mieli aż dwie doskonałe szanse. Raz z wolnego nad bramką strzelił Żyro, a kilka minut później w doskonałej sytuacji Milik nie trafił w piłkę.

W kolejnych akcjach co chwilę było gorąco w obu polach karnych. Najpierw potężny strzał jednego z Portugalczyków pięknie obronił Skorupski, a dosłownie kilka sekund później po świetnej akcji całego zespołu dobrą okazję zmarnował Kupisz. W kolejnych minutach znów to samo, raz atakowali Portugalczycy, raz Polacy.

W ostatnich minutach Biało-czerwoni postawili wszystko jedną kartę i chcieli się odwdzięczyć licznie zgromadzonej w Gdyni publiczności. Jednak w stuprocentowych sytuacjach mylili się Teodorczyk i Świerczok, a strzał Dziwniela z dystansu wybił obrońca. Do końca wynik się nie zmienił i Polska zremisowała 0:0 z Portugalią, mimo przegranych eliminacji zostawiając na koniec świetne wrażenie.

Polska 0:0 Portugalia

Żółte kartki: Żyro - Soares.

Polska: Skorupski - Dziwniel, Kamiński, Malarczyk, Olkowski - Milik (Mak 58'), Starzyński, Tymiński, Kupisz (Świerczok 81', Matras 90') - Żyro, Teodorczyk.

Portugalia: Lopes - Soares, Mendes, Reis, Ferreira - Alma, Agra, Martins (Alfredo Ribeiro 79'), Simao (Eduardo 60'), Pesquera - Fonte (Abel 65').

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0