Polska 2:2 Niemcy. Sekundy dzieliły Biało-czerwonych od historycznej wygranej

Dziś wielki mecz na PGE Arenie Gdańsk. Pierwszy raz od 24 lat w ...
Dziś wielki mecz na PGE Arenie Gdańsk. Pierwszy raz od 24 lat w ... Patryk Siedliński
Dosłownie sekundy dzieliły Polskę od historycznej wygranej nad Niemcami. W doliczonym czasie gry padły aż dwie bramki i mecz zakończył się remisem 2:2.

Kibice oglądali dziś w Gdańsku bardzo dobry mecz. Polacy nie grali wybitnie, ale stworzyli sobie sporo sytuacji, podobnie zresztą jak Niemcy. Brakowało dosłownie sekund, by pierwszy raz w historii wygrać z naszymi zachodnimi sąsiadami.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, swoje szanse mieli Niemcy, ale doskonale bronił Szczęsny. Polska również dochodziła do sytuacji, ale Peszko trzy razy przegrał rywalizację sam na sam z Wiese.

W drugiej odsłonie Polska dość szybko objęła prowadzenie. Bramkę szczęśliwie strzelił Lewandowski. 13 minut później z karnego wyrównał Kroos i od tego momentu grali tylko Niemcy. Dziesięć minut przed końcem Głowacki dostał czerwoną kartkę i wydawało się, że to oni wytoczą armaty, by tylko wygrać w Gdańsku.

Niespodziewanie w doliczonym czasie gry Polska przeprowadziła TĘ akcję, karnego wywalczył Brożek. Wiese pewnie pokonał Błaszczykowski i niespodzianka była o krok. Jednak Niemcy się nie poddali. Szczęśliwie przedarł się Muller i formalności dopełnił Cacau.

Szkoda, że nie udało się wygrać, ale z przebiegu meczu, po pierwsze możemy być zadowoleni z naszej reprezentacji, a po drugie - remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Polska 2:2 Niemcy. Zobacz jak grali Biało-czerwoni [zdjęcia]Tak dopingowali kibice! Znajdź się na zdjęciach! Widzisz znajomego? Wyślij mu link!

Polska

Niemcy

2:2

Bramki: Lewandowski (55'), Błaszczykowski (90').
Żółte kartki: Głowacki.
Czerwona kartka: Głowacki (dwie żółte).
Bramki: Kroos (68'), Cacau (90').
Żółte kartki: Kroos.

90+4' KONIEC MECZU! Jeden błąd i Polsce uciekło historyczne zwycięstwo. Wawrzyniak poślizgnął się przed Mullerem, ten podał do Cacau, który wpakował piłkę do siatki. Fantastyczny koniec tego meczu.
90+4! GOL DLA NIEMIEC! CACAU!
90+3'
Za Błaszczykowskiego wchodzi Pawłowski.
90' Niesamowita historia! Polska o krok od historycznej wygranej!
90' BŁAAAAAAAAASSSSSZZZZCZYYYYYYKOOOOOWSKIIIIII! MAMY 2:1!!!
90' KARNY DLA POLSKI!
86'
Zadrżały serca polskich kibiców. Gdyby nie Glik, Cacau strzeliłby na 2:1 dla Niemiec.
83' Żółta kartka dla Kroosa za faul taktyczny.
83' Zmiana. Za Mierzejewskiego wchodzi Maciej Rybus.
81' Ta czerwona kartka dla Głowackiego to efekt tego, że nasi obrońcy nie nadążają za szybkimi i technicznymi napastnikami Niemiec.
80' Czerwona kartka! Głowacki nieprzepisowo zatrzymywał jednego z napastników Niemiec i dostał drugą żółtą kartkę...
79' Zmiana w naszym zespole. Za strzelca bramki Lewandowskiego wchodzi Brożek. Owacja dla piłkarza Borussii Dortmund.
78' Niemcy po strzelonej bramce złapali wiatr w żagle, raz po raz atakują bramkę Szczęsnego. Polscy obrońcy i pomocnicy nie radzą sobie z szybkimi i kombinacyjnymi akcjami i często uciekają się do fauli. Po jednym z nich wrzutka z wolnego i Cacau minimalnie nad bramką.
77' Za Rolfesa wchodzi Bender.
75' Znów nasi przeciwnicy, świetna indywidualna akcja Schuerrle, strzela, Szczęsny piąstkuje i poprzeczka!
72' Niemcy atakują, druga bramka wisiała w powietrzu.
72' Jest i druga zmiana. Za Perquisa wchodzi Glik.
68' Przybliżmy sytuację, w której arbiter gwizdnął jedenastkę. Głowacki bezpardonowo "tnie" w polu karnym Mullera, sędzia nie miał wątpliwości. Stoper Trabzonsporu dostał za to przewinienie żółtą kartkę.
68' I MAMY WYRÓWNANIE! Kroos pewnie wykorzystuje karnego.
67'
Karny dla Niemiec!
64' Wolny dla Polski z bardzo dobrego miejsca, ale znów słabo rozegrany.
64' Pierwsza zmiana w polskim zespole. Za Peszkę wchodzi Matuszczyk.
63' Faul w ofensywie Mierzejewskiego. Przy okazji warto podkreślić, że pomocnik Trabsonsporu gra dziś bardzo pewnie i nie odstawia nogi. Czasem kończy się na faulach, ale twardą grą wprowadza w polskie szeregi dużo spokoju.
61' Znów Polska! Indywidualnie Błaszczykowski, strzał i broni Wiese.
61' Trzecia zmiana w kadrze Niemiec. Za Podolskiego wchodzi Muller, gwiazda zeszłorocznych Mistrzostw Świata.
59' Polska idzie za ciosem. Odważne wejście Wasilewskiego i mamy rożny.
56' Składna akcja Polski, na czystą sytuację wychodz Dudka, podcina piłkę nad Wiese, dopada do niej Lewandowski i mamy 1:0.  Pierwszy gol dla Polski w meczach z Niemcami od 1980 roku!
55' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LLEEEEWWWWWAAANNNNNDDDDOOOOWSSSSKIIIII!
50'
Pomyłka, u Niemców jeszcze jedna zmiana. Za Klose wszedł Cacau.
49' Pierwsza dobra akcja Niemców. Strzał Goetze dobrze broni Szczęsny.
47' Marcel Schmelzer za Lahma. Jedyna zmiana w przerwie. Obrońca Bayernu Monachium w pierwszej połowie był jednym z lepszych na boisku, ale Loew daje mu odpocząć.
46' Zaczynamy drugą połowę!

45+1' Koniec pierwszej połowy.
Jestem bardzo mile zaskoczony grą Polaków. Nie poddają się w konfrontacji z mocnym przeciwnikiem. Polska nie gra może zachwycająco, ale stwarza sobie sytuacje, walczy i nie odpuszcza. Obie drużyny grają bardzo ofensywnie, sytuacji podbramkowych nie brakuje. Świetnie bronił Szczęsny. Antybohaterem Sławomir Peszko, który nie wykorzystał trzech sytuacji sam na sam z Wiese. W drugiej połowie trzeba grać bardziej zdecydowanie w środku pola i w defensywie. Niemcy kilka razy zbyt łatwo dochodzili do sytuacji.

43'
Znów Peszko sam na sam! I znów nie wykorzystał sytuacji... Skrzydłowy Koeln zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i Wiese go wyprzedził. Znów wspaniałe podanie od Lewandowskiego. Czemu piłkarz, który potrafi strzelać bramki, tego nie wykorzystał?!
42' Znów kontrowersja. Lewandowski wychodził na czystą pozycję i z trybuny prasowej wyglądało, jakby był faulowany. Sędzia nie gwiżdże.
41' Poważny błąd sędziego. Mierzejewski był ewidentnie faulowany w środku. Poszła kontra i tylko wyśmienite interwencje Szczęsnego nas uratowały. Młody bramkarz pokazał dlaczego jest numerem jeden w Arsenalu i kadrze.
39' No, w defensywie też sobie nie do końca radzimy przy stałych fragmentach przeciwników.
36' Szwankuje to co w ostatnich meczach aż raziło - stale fragmenty gry.
34' Kolejny raz, gdy tylko Polska zaatakowała, stwarzamy sobie sytuację. Mierzejewski, Peszko i Lewandowski nad bramką.
31' Chyba najgroźniejsza akcja Niemców. Strzelał Podolski, Szczęsny piąstkuje na bok, pustą bramkę ma Schuerrle i co? Nie trafia w piłkę. Fatalny kiks napastnika Leverkusen.
27' Wyśmienita kontra Polski, znów na czystą sytuację wychodzi Peszko strzela iiiiii... boczna siatka.
25' Niemcy atakują, ale polscy obrońcy czują się coraz pewniej i z kolejnego ataku naszych zachodnich sąsiadów nic nie wychodzi. Trzeba jednak powalczyć w środku pola, żeby tych ataków było mniej.
23' W odpowiedzi Lewandowski do Błaszczykowskiego, ale Kuba minimalnie wolniejszy od Wiese.
22' Ogromne szczęście naszej reprezentacji. Podolski strzelił nawet gola, ale był na spalonym.
20' To mogło skończyć się bramką. Fatalne nieporozumienie Głowackiego i Perquisa, ale Schuerrle tego nie wykorzystał.
17' Lewandowski znów na skrzydle, chciał zgrywać do wchodzącego Mierzejewskiego, ale Wiese szybszy.
11' Znów Polska! Tym razem prostopadle do Lewandowskiego, ale ten zagrał wzdłuż bramki i nie było nikogo na zamknięcie.
10' Ależ okazja dla Polski! Lewandowski popędził środkiem, zagrał do Peszki, który miał przed sobą tylko Wiese. Bramkarz Werderu genialnie obronił. Brawa dla Polski!
9' Po kilku minutach dobrej gry Polski, Niemcy kontrują i strzał Lahma broni Szczęsny.
6' W odpowiedzi Murawski dał sygnał do ofensywnej akcji, którą jednak Polacy zmarnowali.
5' Jeszcze raz Niemcy, ale znów Szczęsny dwa razy na posterunku.
4' Znów groźnie Niemcy, ale po dośrodkowaniu Lahma, szybszy Szczęsny.
2' Pierwsza groźna akcja Niemców, ale Podolski na spalonym.
1' Pierwszy gwizdek. Zaczynamy!
0'
Przed meczem mała uroczystość. Grzegorz Lato wręcza nagrody wybitnym reprezentantom Polski - Jackowi Krzynówkowi i Michałowi Żewłakowowi. Piłkarze dostali gromkie brawa, prezes PZPN przeraźliwe gwizdy.
0' Skład Niemców również nie odbiega od awizowanego: Wiese - Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm - Rolfes, Kroos - Schuerrle, Goetze, Podolski - Klose
0' Dziesięć minut do meczu. Skład Polski potwierdzony: Szczęsny - Wasilewski, Głowacki, Perquis, Wawrzyniak - Dudka, Murawski - Błaszczykowski, Peszko, Mierzejewski - Lewandowski
0' Do meczu zostały jeszcze ponad trzy godziny. Reprezentacje prawdopodobnie wystąpią w następujących składach:
Polska: Szczęsny - Wasilewski, Głowacki, Perquis, Wawrzyniak - Dudka, Murawski - Błaszczykowski, Peszko, Obraniak - Lewandowski
Niemcy: Wiese - Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm - Rolfes, Kroos - Schuerrle, Goetze, Podolski - Klose
0' Tak jak zawsze na mecze Lechii Gdańsk, tak teraz Patryk Siedliński zaprasza na mecz reprezentacji. Prosto ze stadionu, na żywo!
0' Mecz rozpocznie się o godz. 20.45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów: 41 tys.
Sędziuje: Daniele Orsato.

Polska: Szczęsny - Wasilewski, Głowacki, Perquis (Glik 72'), Wawrzyniak - Dudka, Murawski - Błaszczykowski (Pawłowski 90'), Peszko (Matuszczyk 64'), Mierzejewski (Rybus 83') - Lewandowski (Brożek 79').

Niemcy:
Wiese - Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm (Schmelzer 46') - Rolfes (Bender 77'), Kroos - Schuerrle, Goetze, Podolski (Muller 61') - Klose (Cacau 46').

Pasażerowie chcą przekazywać sobie ważne bilety

Ale obciach! Obciachowe miejsca w Trójmieście!

"Ksiądz brzmi w tcinie" - wywiad z Joanną Krupą

Zdobądź akredytację, wygraj 500 złotych

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMTrojmiasto.pl automatycznie weźmie udział w konkursie "Tym żyje miasto", w którym co miesiąc do wygrania jest 500 zł.