Polska 3:1 Słowacja. Teraz czas na Bułgarię [zdjęcia]

Chauvet Yannick
Polacy, po przegranej z Francją, wzięli się w garść i pewnie pokonali Słowację, choć nie obeszło się bez straconego seta. Teraz zagrają baraż z Bułgarią.

Kliknij w zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie galerii:

Polscy siatkarze nie rozpoczęli dobrze wczorajszego (22 września) meczu. Słowacy grali bardzo ambitnie i kilka razy prowadzili, w tym po przerwie technicznej 16:15. Później jednak Biało-czerwoni wzięli się do roboty i wygrali seta 26:24. W drugim secie było znacznie gorzej. Polacy grali jakby bez pomysłu, co goście wykorzystywali i wygrali seta do 20.

Dwa kolejne sety to już gra, jakiej oczekiwali kibice. Trzecią odsłonę wygrali do 19, a czwartą i zarazem ostatnią tego wieczora do 22. Martwi przede wszystkim zadyszka, której Polacy dostawali w każdym z trzech grupowych meczów, z Turcją i Słowacją udało się wrócić na właściwe tory, z Francją już nie. Jeśli siatkarze Andre Anastasiego mają walczyć o medale, muszą grać dobrze przez cały czas.

Zobacz pełną galerię zdjęć

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie Polska zagra we wtorek, 24 września, z Bułgarią. Nasi przeciwnicy zajęli trzecie miejsce w swojej grupie, ustępując Rosji i Niemcom, wyprzedzając jedynie Czechów.