Polska ? Holandia 13:13

Bartłomiej Cnota
Polskim rugbistom nie udało się wczoraj wygrać w Gdyni z Holendrami. Na stadionie przy ulicy Olimpijskiej padł remis 13: 13. W pierwszej połowie przewagę mieli Polacy, ale nie przeprowadzili skutecznej akcji aż do 31 ...

Polskim rugbistom nie udało się wczoraj wygrać w Gdyni z Holendrami. Na stadionie przy ulicy Olimpijskiej padł remis 13: 13. W pierwszej połowie przewagę mieli Polacy, ale nie przeprowadzili skutecznej akcji aż do 31 minuty, kiedy 3 punkty dla naszej kadry zdobył Bohdan Wróbel.

Wróbel mógł zostać bohaterem wczorajszego spotkania. Kiedy w 81 minucie Piotr Jurkowski ?przyłożył? punkty na polu Holendrów było 13:13. Próbę podwyższenia wykonywał właśnie Wróbel. Niestety, piłka minimalnie minęła słupy, a sędzia chwilę później odgwizdał koniec meczu.

Remis we wczorajszym spotkaniu nie zbliżył Polaków do awansu do grupy A rozgrywek o Puchar FIRA.
? Mam nadzieję, że z reprezentacją będzie coraz lepiej ? powiedział po meczu Grzegorz Kacała, wspierający w szkoleniu naszej kadry Jerzego Jumasa. ? Pojedynek z Holandią pokazał, że w porównaniu z przegranym spotkaniem z Niemcami już zrobiliśmy mały krok do przodu. Cieszę się, że w Polsce jest wielu młodych i utalentowanych rugbistów, którzy chcą grać w kadrze.