Polska - Niemcy 26:28 w Ergo Arena Gdańsk/Sopot [zdjęcia]

redakcja
redakcja
Polacy przegrali z Niemcami po zaciętym spotkaniu w towarzyskim meczu w Ergo Arena Gdańsk/Sopot.

Zawodników powitał ponad 11-tysięczny tłum kibiców, którzy  z całych gardeł śpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie lepsza okazała się ekipa gości.

1 połowa

Tempo na początku meczu nie było szybkie. Mecz rozpoczął się od nieudanego rzutu Tkaczka. Pierwszy punkt dla Polaków zdobył kontry Jurasik. Niemcy po kilku sekundach odpowiedzieli bramką. Jens Kaufmann wyprowadził Niemców na prowadzenie 1:2. Lijewski i Michał Jurecki na początku meczu rzucali niecelnie. Za to Niemcy wykorzystywali niemal wszystkie szanse.

Już w pierwszych pięciu minutach doczekaliśmy się pierwszego rzutu karnego dla gości, który wykorzystał Uwe Gensheimer. W siódmej minucie mieliśmy drugi rzut karny , który także został wykorzystany.

W kolejnej akcji świetnie pokazał się Bartosz Jurecki. Po chwili kontrę wykorzystał Jurasik i było 4:4. Po akcji Michała Jureckiego było 5:4. Jego brat zdobył szósty punkt na 6:5. W kolejnych akcjach Polakom zabrakło skuteczności, co wykorzystała ekipa niemiecka, doprowadzając do stanu 6:8. Stan się wyrównał po kontrach Jurasika i Bartosza Jureckiego i było 8:8.

Przy stanie 10:9 świetnie spisywał się Szmal, który obronił trzy rzuty po kolei. Przy  11:11 świetną akcją popisał się Bartosz Jurecki. Po kilku nieskutecznych akcjach, Niemcy prowadzili 11:13. Na 12:13 niesamowitym rzutem popisał się Jurasik. Steffen Weinhold doprowadził do zwiększenia przewagi 12:14. Dla Polski wyrównał Karol Bielecki. Po chwili punkt z kontry zdobył Patrick Wiencek. Pierwsza połowa zakończyła się kapitalną obroną Szmala - 15:15.

2 połowa

Od przewagi zaczęli Niemcy. Wyrównał Patryk Kuchczyński. Jurasik nie wykorzystał kontry, co po chwili zemściło się w postaci kolejnego punktu dla Niemiec. Goście zwiększali przewagą skuteczną grą. Z kolei rozkojarzeni Polacy nie byli w stanie pokonać niemieckiego bramkarza. Prz stanie 16:19 wreszcie punkt zdobył Jaszka. Po chwili punkt dołożył Tkaczyk i było 18:19, ale potem Polacy znowu przez kilka minut byli bezsilni. Dzięki rzutowi Wienceka było 18:21. Przewaga byłaby większa gdyby nie świetne obrony Wicharego.

Na 20:21 świetną akcją popisał się Jurkiewicz. Mimo to w polskiej ekipy wciąż pojawiały się niedokładne podania i niecelne rzuty. Przy stanie 20:21 Niemcy nie wykorzystali rzut karny. Przy stanie 22:22 punkt zdobył Glandorf. Po chwili odpowiedział Tomasz Tłuczyński. Dzięki Rosińskiemu Polska wyszła na prowadzenie 24:23. Wyrównał Wiencek.

Po faulu w kontrze, Niemcy mieli kolejny rzut karny, który wykorzystali i było 24:25. Po chwili odpowiedział Syprzak. Świetnym rzutem ze trony niemieckiej popisał się Kaufman, dzięki czemu Niemcy prowadzili 25:26. W końcówce wyrównał Lijewski i było 26:26. Na pół minuty przed końcem punkt przewagi rzutem z 13 metrów zdobyli goście. Wenta wycofał bramkarza, to jednak nie pomogło. Po stracie piłki w ataku 28 punkt zdobył Dominik Klein. Mecz zakończył się wynikiem 26:28.