Polskie florecistki na 5 miejscu w mistrzostwach świata

RR
Karolina Chlewińska i spółka zajęły w Budapeszcie 5 miejsce w drużynowym turnieju Tomasz Bolt/Polskapresse
Biało-czerwone florecistki zakończyły udział w mistrzostwach świata w Budapeszcie na piątym miejscu. O tym, że nie walczyły o medale zadecydowała przegrana z Francuzkami 29:45.

Biało-czerwone, w składzie: Karolina Chlewińska, Hanna Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Martyna Jelińska (Budowlani Toruń), rozpoczęły rywalizację od 1/8 finału i zwycięstwa nad Węgierkami 44:35. W ćwierćfinale przegrały jednak z Francuzkami 29:45.

W spotkaniach o miejsca 5-8 podopieczne trenera Pawła Kantorskiego pokonały kolejno Kanadyjki 45:35 oraz Ukrainki 45:33.

Zespół florecistek w poprzednim czempionacie globu, w 2011 roku w Katanii, był czwarty. Z kolei trzy lata temu w Paryżu wywalczył brązowy medal; jak na razie ostatni dla polskich szermierzy w MŚ.