Pomorski raport drogowy na długi weekend 11-14.06.2020 r. Korki przed bramkami na autostradzie A1. Objazdy, remonty i utrudnienia

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Karol Uliczny
Karol Uliczny
Spokojnie na drogach w sobotę, 13.06.2020 r.
Spokojnie na drogach w sobotę, 13.06.2020 r. Przemyslaw Swiderski
Trwa długi weekend. Na bieżąco sprawdzamy, jak wygląda ruch na drogach na Pomorzu. W niedzielę 14.06.2020 r. po południu zaczęły się tworzyć korki przed bramkami na autostradzie A1. Zanim wybierzecie się w drogę sprawdźcie, gdzie napotkacie na utrudnienia.

Sytuacja na drogach Pomorza

AKTUALIZACJA 14.06.2020 r. GODZ. 15.30:

Utrudnienia w ruchu. Na wysokości Nowej Wsi spowolnienie nawet do 45 minut.

AKTUALIZACJA 14.06.2020 r. GODZ. 14.45:
W niedzielę po południu służby operatora autostrady zaczęły notować zwiększony ruch na bramkach w Rusocinie. Jadący w kierunku Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość. Nogę z gazu trzeba ściągnąć już na wysokości węzła Straszyn. Płynność na dojeździe do A1 dodatkowo utrudnia kolizja, do której doszło pomiędzy węzłami Karczemki oraz Szadółki. Ponadto, Centrum Kontroli Ruchu Autostrady A1 informuje, że od godz. 12 na bramkach wyjazdowych w Nowej Wsi (kierunek Łódź) tworzą się utrudnienia drogowe spowodowane dużym natężeniem ruchu. Czas oczekiwania wynosi powyżej 30 min.

AKTUALIZACJA 14.06.2020 r. GODZ. 14.00:
Trzy auta zderzyły się w pomiędzy węzłami Karczemki i Szadółki na obwodnicy Trójmiasta (14.06.2020, ok. godz. 11.30). Nikt nie został poszkodowany. Usuwanie skutków kolizji wymagało zamknięcia jednego pasa S6 w kierunku Łodzi. W miejscu zdarzenia tworzą się spore korki.

AKTUALIZACJA 14.06.2020 r. GODZ. 9:30:
Wypadek na Przymorzu w Gdańsku 14.06.2020. Na skrzyżowaniu ul. Chłopskiej i Jagiellońskiej w niedzielę rano zderzyły się 2samochody osobowe. Ruch w kierunku Sopotu zablokowany

AKTUALIZACJA 13.06.2020 r. GODZ. 17:00:
Nie ma utrudnień na pomorskich odcinkach trasy S7 i autostrady A1. Okresowe przestoje pojawiały się w godzinach rannych na drogach dojazdowych do miejscowości nadmorskich.

Utrudnień należy się za to spodziewać ostatniego dnia długiego weekendu, w niedzielę 14.06.2020 r. Zatory mogą się tworzyć w okolicach Nowego Dworu Gd. przy węzłach drogowych łączących trasę S7 z wojewódzką 502, prowadzącą na Mierzeję Wiślaną.

Korków należy się spodziewać od godzin popołudniowych, gdy rozpocznie się ruch pojazdów wracających z miejscowości nadmorskich. Newralgicznym punktem mogą być drogi prowadzące do S7 i bramki na A1.

AKTUALIZACJA 12.06.2020 r., GODZ. 19:59:
Jak informuje Program Pierwszy Polskiego Radia na odcinku Słupsk - Lębork Drogi Krajowej numer 6, w miejscowości Domaradz zderzyły się 3 osobowe. Ruch odbywa się na zmianę.

AKTUALIZACJA 12.06.2020 r., GODZ. 19:50:
Nie ma już utrudnień na S7. Ruch w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego odbywa się płynnie.

AKTUALIZACJA 12.06.2020 r., GODZ. 18:00:
Nadal utrzymuje się korek na S7 na odcinku Nowy Dwór Gdański - Rakowe Pole, w kierunku Elbląga.

AKTUALIZACJA 12.06.2020 r., GODZ. 15:45:

Ok. 13:20 drogowcy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu autobusu i ciężarówki na drodze S7 pod Nowym Dworem Gdańskim w kierunku Elbląga. Po dwóch godzinach zakończono na miejscu prace porządkowe, jednak między Kmiecinem a Rakowym Polem wciąż jest korek.

AKTUALIZACJA 12.06.2020 r., GODZ. 13:15:
Na bramkach w Rusocinie czekamy nie więcej niż 15 minut.

Większych utrudnień nie ma też na terenie powiatu tczewskiego.

Dużo gorzej sytuacja wygląda na Obwodnicy Trójmiasta. Tam - w związku z pożarem samochodu osobowego - zator sięga już 8 km. Do zdarzenia doszło między Owczarnią a Matarnią, na jezdni w kierunku Łodzi. Ruch odbywa się obecnie jednym pasem, zorganizowano też objazdy.

*********************************************
WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:
Korków z pewnością doświadczymy od węzła Lipce aż po zjazd na obwodnicę Trójmiasta. Ścisk jest też na wysokości Matarni w kierunku Gdyni oraz przed zjazdem z obwodnicy na Morską w Gdyni.

W Gdyni liczmy się z korkiem na szóstce w Redzie w kierunku Wejherowa i na całej ul. Morskiej aż do Rumi. Sznur samochodów stoi również na drodze z centrum Gdyni na Witomino. Zapchane są również drogi w Kierunku Karwin. W Żukowie staniemy zarówno w drodze z Gdańska jak i Chwaszczyna. W Chwaszczynie korek od Osowej i Gdyni.

W Gdańsku korkuje się do obwodnicy z Oliwy i Wrzeszcza. Spore tłok zrobił się na Chełmie. Zatkany jest też Czarny Dwór oraz Jabłoniowa z obu stron do ul. Jana Pawła II. Ścisk jest także na drodze z DK20 do Przodkowa.

Korki na A1 dzisiaj. Kwadrans na bramkach w Rusocinie

RAPORT Z DRÓG POMORZA

Z myślą o mieszkańcach Pomorza (i nie tylko), którzy długi weekend zamierzają spędzić poza domami, przygotowaliśmy raport drogowych utrudnień, występujących na trasach woj. pomorskiego oraz głównych drogach dojazdowych do Trójmiasta.

Jesteś świadkiem wypadku? Daj nam znać! Poinformujemy innych o utrudnieniach. Czekamy na informacje, zdjęcia i wideo!

Uwaga na remonty w Gdańsku

W Gdańsku z najbliższych dniach problemów z płynnością ruchu można spodziewać się w rejonach remontu na al. Hallera oraz przebudowy Podwala Przedmiejskiego. Ponadto, 8 czerwca zawężono jezdnię al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu na odcinku od ul. Abrahama do nr 345, co związane jest z prowadzonymi pracami modernizacji al. Grunwaldzkiej realizowanej przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska. Warto też przypomnieć o przywróceniu układu 2+1 na Trakcie św. Wojciecha, na którym ruch odbywa się według schematu: dwa pasy ruchu w relacji Pruszcz Gdański – Centrum w godz. 6 – 13 oraz dwa pasy ruchu w relacji Centrum – Pruszcz Gdański w godz. 13 – 6.

W czasie długiego weekendu ul. Wajdeloty będzie deptakiem, a na ul. Sandomierskiej obowiązywać będzie zwężenie w związku z pracami GIWK.

Drogi na Pomorzu. Utrudnienia w regionie

  • roboty drogowe w związku z budową Trasy Kaszubskiej
  • remonty na krajowej „20”, przebiegającej przez Kaszuby
  • rozbudowa drogi krajowej „22” pomiędzy Czarlinem a Knybawą
  • koszenie pasa zieleni na S7 pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim - a węzłem Elbląg Zachód
  • zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku Malbork – Grzymała

Kierowcy sporadycznie korzystający z trójmiejskiej obwodnicy powinni pamiętać o budowie tzw. Trasy Kaszubskiej, czyli krajowej S6, a w związku z tym o utrudnieniach m.in. na odcinku Wysoka – Chwarzno. Obowiązuje tam zwężenie pasów ruchu jezdni drogi do 2,75m (lewy) i 3,0m (prawy) oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h. W związku z tą samą inwestycją nogę z gazu należy zdjąć na niespełna 6 km odcinku drogi krajowej nr 20 pomiędzy Chwaszczynem a Wielkim Kackiem oraz pomiędzy Polifarbem a Gdynią Kack, gdzie obowiązuje ruch dwukierunkowy puszczony nitką z Gdyni do Chwaszczyna (50 km/h).

CZYTAJ TAKŻE: Premier Mateusz Morawiecki: Od soboty 13 czerwca otwieramy granice na państwa Unii Europejskiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega o możliwości wystąpienia także innych zatorów drogowych w związku z remontami prowadzonymi na krajowej „20”, przebiegającej przez Kaszuby. Pomiędzy Miszewem a Tuchomem, na odcinku 700 m, trwa budowa dodatkowego pasa ruchu z jednoczesnym ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Z kolei na krajowej „22” pomiędzy Czarlinem a Knybawą wciąż toczą się prace związane z rozbudową drogi, co wiąże się z utrudnieniami w postaci ograniczenia prędkości, zakazami wyprzedzania oraz objazdami drogami gminnymi oraz powiatowymi na odcinku 6 km.

Poza tym, na S7 pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim - a węzłem Elbląg Zachód planowane jest koszenie wewnętrznego pasa zieleni, co spowoduje utrudnienia we wczesnych godzinach w czwartek (11.06.2020).

Przypominamy również o zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku Malbork – Grzymała. Wprowadzone ograniczenia wynikają z konieczności wykonania głębokich wykopów pod nową konstrukcję drogi. Objazdy zostały wyznaczone drogami krajowymi nr 22, 55 oraz drogą wojewódzką nr 517. Wprowadzona organizacja obowiązuje do 30.06.2020 r.

Dla wyjeżdżających z woj. pomorskiego

  • możliwe korki na wjeździe i wyjeździe z A1, szczególne utrudnienia w Rusocinie i Nowej Wsi
  • na DK 91 możliwe utrudnienia w woj. kujawsko - pomorskim
  • utrudnienia na drodze pomiędzy Świeciem a Chełmnem z powodu remontu

10.06.2020 r. Centrum Kontroli Ruchu Autostrady A1 informowało, że od godz. 13.20 na bramkach wjazdowych w Nowej Wsi kierunek Gdańsk tworzyły się duże utrudnienia spowodowane natężeniem ruchu. Czas oczekiwania wynosił powyżej 30 min. Podobnych utrudnień można spodziewać się także w czwartkowe (11.06.2020) przedpołudnie oraz niedzielne (14.06.2020) popołudnie.

Wyjeżdżający z kierunku Gdańska, poza bramkami, większych utrudnień na A1 powinni spodziewać się dopiero na wysokości Łodzi. Tam o szybkiej i sprawnej jeździe nie będzie mowy, a to za sprawą licznych remontów, budów, zwężeń i ograniczeń prędkości.

Z kolei ruszający w kraj drogą krajową nr 91, muszą liczyć się z utrudnieniami na terenie woj. kujawsko – pomorskiego. Pomiędzy Bochlinem a Dolną Grupą oraz Stolnem a Łysomicami przewidziano na weekend koszenie poboczy, co będzie skutkować ograniczeniami prędkości.

Dodatkowych zatorów należy spodziewać się pomiędzy Świeciem a Chełmnem z powodu przebudowy estakady w Przechowie.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie