Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

Paweł Stankiewicz
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała w Kielcach z Koroną 0:1 (0:1). Dzięki tej wygranej Korona powróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Lechia z kolei zajmuje jedenastą lokatę. Jedyną bramkę spotkania zdobył już w 9. minucie Jacek Kiełb.

Bramka: 1:0 - Kiełb (9)

Korona: Zbigniew Małkowski - Malarczyk, Hernani, Stano, Lisowski, Jovanović, Kiełb, Vuković, Sobolewski, Korzym (78' Cichos), Zieliński (64' Lenartowski, 87' Kiercz).

Lechia: Sebastian Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Andriuskevicius, Machaj, Surma, Airapetian (67' Łuczak), Lukjanovs (78' Pietrowski), Wiśniewski (90' Dawidowski), Tadić.

Żółte kartki: Korzym, Lisowski (Korona) oraz Surma, Airapetian, Wiśniewski (Lechia).

Czerwona kartka: Andriuskevicius /84' - za faul/ (Lechia).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 9180.

90+4 min. - koniec meczu! Korona wygrała z Lechią 1:0!

90 min. - zmiana w Lechii: za Wiśniewskiego wszedł Dawidowski

89 min. - podanie Lisowskiego, ale Cichos z bliska strzelił obok słupka

87 min. - zmiana w Koronie: za Lenartowskiego wszedł Kiercz

84 min. - czerwona kartka dla Andriuskeviciusa za brutalny faul na Lenartowskim

82 min. - Cichos sam na sam z S. Małkowskim. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz Lechii, a dobitka była niecelna

79 min. - Sobolewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z S. Małkowskim, a potem strzał Lisowskiego obronił bramkarz biało-zielonych

78 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Pietrowski

78 min. - zmiana w Koronie: za Korzyma wszedł Cichos

71 min. - silny i niecelny strzał Wiśniewskiego

67 min. - zmiana w Lechii: za Hajrapetjana wszedł Łuczak

66 min. - podanie Sobolewskiego, ale Lenartowski posłał piłkę wysoko nad bramką

64 min. - zmiana w Koronie: za Zielińskiego wszedł Lenartowski

60 min. - Deleu zagrywał piłkę w pole karne, ale futbolówki nie przejął Tadić

55 min. - strzał z dystansu Wiśniewskiego, ale piłka po rykoszecie wyleciała na rzut rożny

47 min. - ostry strzał z dystansu Korzyma, ale piłka przeleciała obok słupka

46 min. - początek drugiej połowy meczu

45+3 min. - koniec pierwszej połowy. Korona prowadzi z Lechią 1:0

45+3 min. - akcja Lisowskiego w polu karnym, ale po jego strzale piłkę sprzed bramki wybił Andriuskevicius

45 min. - żółta kartka dla Wiśniewskiego

43 min. - przepychanki zawodników obu zespołów. Sędzia dał żółte kartki Hajrapetjanowi i Surmie z Lechii oraz Korzymowi i Lisowskiemu z Korony

39 min. - niecelny strzał Machaja z rzutu wolnego

34 min. - Hajrapetjan strzelił z rzutu wolnego, ale w środek bramki i Z. Małkowski bez problemów złapał piłkę

28 min. - Lechia ma przewagę, ale nie stwarza sobie czystych sytuacji bramkowych

24 min. - strzał Hajrapetjana i piłka po rykoszecie wyleciała na rzut rożny

15 min. - dośrodkowanie Lisowskiego i Kiełb z kilku metrów strzelił niecelnie

10 min. - Korona - Lechia 1:0. Błąd Vućki, któr tak wybijał piłkę, że wyłożył ją Kiełbowi, który tuż przy słupku posłał piłkę do siatki

9 min. - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, ale to Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce

2 min. - po dośrodkowaniu Hajrapetjana głową niecelnie strzelał Vućko

1 minuta - sędzia Tomasz Musiał z Krakowa rozpoczął mecz