Praca na stanowisku: Głowny Księgowy

Artykuł sponsorowany
Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. Poszukuje osób na stanowisko Z – cy Głównego Księgowego Wymiar etatu: pełen etat, wymiar czasu pracy (40 godzin tygodniowo)

Wymiar etatu: pełen etat, wymiar czasu pracy (40 godzin tygodniowo)
Wymagania niezbędnie:
1. Wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane finanse, rachunkowość.
2. Doświadczenie zawodowe w pracy, co najmniej 3 letnie na stanowisku Z-cy Głównego Księgowego lub Samodzielnego Księgowego.
3. Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i bieżących przepisów prawa podatkowego.
4. Osoba niebędąca skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe.
5. Nieposzlakowana opinia, obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie
z pełni praw publicznych.

Wymagania dodatkowe:
1. Certyfikat MF do usługowego prowadzenia ksiąg
2. Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel, Word, Power Point.
3. Cechy osobowościowe: umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, rzetelność, samodzielność, pozytywne nastawienie do współpracy w grupie.
4. Umiejętność pracy pod presją czasu.

Obowiązki i odpowiedzialność:
1. Prowadzenie księgowości firmy, w tym:
 dekretowanie oraz terminowa i prawidłowa ewidencja księgowa transakcji handlowych zgodnie z procedurami wewnętrznymi firmy,
 bieżąca kontrola finansowo-księgowa,
 przeprowadzanie okresowej kontroli kont,
 analiza rozrachunków z klientami, publiczno-prawnych, kosztowych,
 potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,
 obsługa bankowości elektronicznej,
 księgowanie wyciągów bankowych,
 prawidłowa klasyfikacja kosztów własnych i kosztów uzyskania przychodu,
 wykonywanie niezbędnych księgowań związanych z zamknięciem miesiąca,
 sporządzanie i analiza raportów finansowych,
 sporządzanie sprawozdań do GUS-u,
 weryfikacja dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym,
 staranne przechowywanie i archiwizacja księgowanych dokumentów,
 prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (przyjęcia, zwiększenia/zmniejszenia wartości, likwidacja, naliczanie amortyzacji),
 prowadzenie prawidłowej ewidencji dla celów podatkowych: prowadzenie rejestru podatku VAT, sporządzanie deklaracje CIT, VAT,
 sporządzanie sprawozdań okresowych oraz udział w tworzeniu rocznego sprawozdania finansowego,
 monitorowanie spływu zaległych należności oraz monitorowanie zobowiązań.
oraz zamknięcie działalności zakładu budżetowego.

Oferujemy:
- umowę o pracę, możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Wymagane dokumenty:
1. CV, List motywacyjny, Kwestionariusz personalny kandydata.
2. Dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe i wykształcenie (kserokopie).
3. Dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje (kserokopie).
4. Oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych
w ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych tekst jedn. (Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami).
Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o przesłanie CV oraz Listu motywacyjnego z dopiskiem w tytule „Nabór na stanowisko Z-cy Głównego Księgowego” na adres: Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o.
84 - 200 Wejherowo, ul. Obrońców Helu 1 lub osobiście w sekretariacie Spółki w terminie do dnia 03 stycznia 2013 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!