Prasówka Gdańsk 25.05.2022 - wydarzenia dnia. Podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy w Gdańsku nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na prasówkę? Zobacz, które wiadomości nasi czytelnicy wczoraj czytali najchętniej w Gdańsku.
Czy to dobry czas na prasówkę? Zobacz, które wiadomości nasi czytelnicy wczoraj czytali najchętniej w Gdańsku. CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 24.05, w Gdańsku. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dzik spacerował po centrum Gdańska, pasł się na trawniku przy placu Świętopełka 24.05.2022. Interweniowała Straż Miejska. Zobaczcie zdjęcia”?

Prasówka Gdańsk 25.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Dzik spacerował po centrum Gdańska, pasł się na trawniku przy placu Świętopełka 24.05.2022. Interweniowała Straż Miejska. Zobaczcie zdjęcia

Gdańsk. Mieszkańcy i turyści, którzy pojawili się na placu Świętopełka, we wtorek 24.05., byli świadkami niecodziennego zdarzenia. Mowa o dziku, który spacerował po mieście. Nie przeszkadzał mu fakt, że znajdował się w centrum Gdańska. Zobaczcie zdjęcia.

Lubisz zniżki?

📢 Liga Konferencji Europy. Lechia Gdańsk będzie rozstawiona w pierwszej rundzie eliminacji, w drugiej nie. Może trafić na potężnych rywali

Lechia Gdańsk zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Wiemy już, że biało-zieloni będą rozstawieni w I rundzie eliminacji, w której prawdopodobnie zagrają ze zdecydowanie słabszym przeciwnikiem. Znacznie trudniej będzie w II rundzie. Nie będzie rozstawienia, a rywale będą z dużo wyższej półki.

📢 Gdańsk. Ślubowali godne naśladowanie wzorów przedwojennego korpusu kadetów. Uroczystości pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte

U stóp pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte we wtorek, 24 maja 2022 roku, a więc w dniu Święta Wojsk Specjalnych odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów rocznika 2021/2022 Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus z Gdańska i Kwidzyna. Z pełną oprawą ceremoniału wojskowego, kadeci ślubowali godne naśladowanie wzorów przedwojennego korpusu kadetów oraz krzewienie myśli i czynów marszałka Józefa Piłsudskiego dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej.

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 25.05 Gdańsk: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników w Gdańsku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ceny gofrów w Gdańsku i Sopocie w 2022 r. Ile zapłacimy? W najbliższych miesiącach może być drożej | ZDJĘCIA

Niedawno sieć obiegły zdjęcia paragonów, które wskazywać mają na horrendalne ceny w budkach z lodami i goframi. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w rzeczywistości. Ile zapłacimy za gofry z dodatkami nad morzem? Gdzie jest drożej, a gdzie taniej?

📢 Pogrzeb Bogdana Pietruszki. Kiedy pogrzeb autora Pomnika Poległych Stoczniowców?

Bogdan Pietruszka odszedł W sobotę 21 maja 2022. Miał 86 lat. Wkrótce odbędzie się pożegnanie pomorskiego działacza i autora projektów. Spocznie on na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku.

📢 Wyłączając gole obcokrajowców, Lechia Gdańsk byłaby na podium. Do natychmiastowej poprawy gra w drugich połowach

Mówi się, że statystyki często kłamią i nie oddają w pełni tego, co dzieje się na piłkarskim boisku. I nie do końca można się z tym zgodzić. Kiedy Lechia Gdańsk miała największy problem? Gdy traciła gola jako pierwsza. Z kolei, gdy jako pierwsza strzelała, to nie przegrała ani jednego meczu. Natomiast zauważalny gołym okiem był regres w grze obronnej w drugich połowach.

📢 Był kompletnie pijany. Zataczał się autem po całej szerokości jezdni. Zatrzymał go policjant z Gdańska

Pijani kierowcy to plaga na polskich drogach. Spotkać ich można wszędzie, o czym przekonał się wracający z urlopu gdański policjant. Kierowca, którego zauważył, poruszał się po całej szerokości jezdni. Kiedy został zatrzymany przez mundurowych okazało się, że ma w swoim organizmie... ponad 3 promile alkoholu.

📢 50 Memoriał Józefa Żylewicza w Gdańsku 27.05.2022. 250 lekkoatletów, w tym z kadry narodowej, wystąpi na stadionie GOS-u

20 konkurencji lekkoatletycznych, w tym wyróżnione biegi na 3000 metrów kobiet i mężczyzn, budżet nagród na poziomie 25 tysięcy złotych i wiele atrakcji dla całych rodzin na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy al. Grunwaldzkiej 244 - to wyróżniki 50. edycji Memoriału Józefa Żylewicza, który odbędzie się w piątek, 27 maja 2022 roku.

📢 Gdańsk. Zderzenie tramwaju z samochodem dostawczym, 24.05.2022. Występują utrudnienia w komunikacji. Na miejscu działają służby ZDJĘCIA

We wtorek, 24.05. ok. godz. 10:00 doszło do zderzenia tramwaju z samochodem dostawczym na ul. Havla w Gdańsku. Na miejscu działają służby. Występują poważne utrudnienia w ruchu tramwajów.

📢 Gdańsk. Ewakuacja Galerii Bałtyckiej. Służby podają powody, 24.05.2022 r. ZDJĘCIA

We wtorek, 24 maja przed godziną 10:00, ewakuowano osoby znajdujące się w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Na miejscu pracują służby. Jak informują, ewakuacja jest elementem ćwiczeń.

📢 Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Trwa proces w sprawie Magdaleny Adamowicz. Prokuratura oraz obrońcy wygłaszają mowy końcowe!

We wtorek, 24 maja 2022 roku w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe rozpoczęła się kolejna rozprawa w sprawie przeciwko Magdalenie Adamowicz. Mowy końcowe w procesie wygłaszają oskarżyciel posiłkowy oraz obrońcy europoseł. Prokuratura zarzuca wdowie po Pawle Adamowiczu, prezydencie Gdańska, nieujawnienie w zeznaniach podatkowych dochodów (w sumie chodzi o prawie 400 tys. zł), a także błędne rozliczanie podatku za najem mieszkań prowadzonego „w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej” (uszczuplenie w podatku z tego tytułu miało wynieść 120 tys. zł). Oskarżona nie przyznaje się do winy.

📢 Nowy chodnik przed budynkiem Dworca Głównego PKP w Gdańsku. Prace ruszają 25 maja br. Przystanki autobusowe zostaną przesunięte

25 maja br. rozpoczną się prace związane z położeniem nowej nawierzchni chodnika przed budynkiem dworca kolejowego Gdańsk Główny PKP przy Podwalu Grodzkim. Realizacja zadania potrwa do 17 czerwca. Podczas remontu wyłączony z użytkowania zostanie m.in. fragment zatoki autobusowej.

📢 Uwaga podróżujący tramwajami w Gdańsku. We wtorek 24 maja będą utrudnienia. Powodem... konferencja prasowa

We wtorek 24 maja na linii tramwajowej nr 4 w Gdańsku wystąpią utrudnienia. Pojazdy w godzinach od 11:30 do 13 pojadą zmienioną trasą przez Hucisko i Dworzec Główny. Powodem takiego stanu rzeczy jest konferencja prasowa, organizowana przez urzędników z okazji Dnia Fahrenheita.

📢 Pożar przy ul. Łowickiej w Gdańsku. Z ogniem walczy 24 strażaków. Pali się dom jednorodzinny i budynki gospodarcze

  • O godzinie 20:51 odebraliśmy zgłoszenie o pożarze przy ul. Łowickiej 12 w Gdańsku - informuje bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Po dojechaniu strażaków na miejsce pożaru okazało się, że ogień zajął budynek mieszkalny jednorodzinny i pobliskie budynki gospodarcze. Na miejscu pożaru pracuje 7 zastępów straży pożarnej, w tym zastęp z Terminala Naftowego PERN w Gdańsku, który miał najbliżej do palących się budynków na Górkach Zachodnich. Dym widoczny był z odległych gdańskich dzielnic.

📢 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni odpowiada w sprawie instalacji przestrzennych pn. „Bramy”. Jaka jest ich przyszłość?

22 maja br. "Bramy", znajdujące się na trasie Droga do Wolności przy budynku Europejskiego Centrum Solidarności, zostały przeniesione w nowe miejsce. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że ma to związek z firmą Euro Styl. Zgodę na przeniesienie "Bram" wyraził Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

📢 Znajome twarze na turnieju w Gdańsku. Dziewczynki z AP Lotosu i chłopcy z SP nr 5 wygrali etap wojewódzki kategorii U-12

Poziom wytrenowania oraz łut szczęścia to coś, co w sporcie daje najlepsze efekty. Są jeszcze emocje, które wśród najmłodszych potrafią zadziałać na korzyść, ale i usztywnić w kluczowym momencie. Huśtawkę nastrojów można było obserwować w poniedziałek, 23 maja 2022 roku na stadionie przy Traugutta w Gdańsku podczas pierwszego dnia wojewódzkich finałów turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

📢 Remont Mostu Dolnomiejskiego w Gdańsku. Rozpoczęto kolejny etap. Zmiany w organizacji ruchu

23 maja br. rozpoczął się kolejny etap remontu Mostu Dolnomiejskiego, który znajduje się w ciągu ulicy Podwale Przedmiejskie w Gdańsku. W związku z tym prace przeniosły się na jezdnię w stronę Stogów. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

📢 Centrum nowoczesnych usług dla biznesu Capgemini zatrudni nawet 1000 pracowników

Capgemini Polska ​oficjalnie otwiera biuro w Gdańsku. Na Pomorzu firma skupia się na projektach webowych, realizowanych w systemie Agile i DevOps, przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

📢 Kolejne zeznania w procesie o zabójstwo Pawła Adamowicza. Stefan W. nie odezwał się dotąd ani słowem. Na następnej rozprawie opinia biegłych

Oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska konsekwentnie milczał na 7 rozprawie swojego procesu. Zeznawali kolejni świadkowie: kobieta, która widziała, jak skakał przez barierki otaczające scenę tragicznego finału WOŚP w 2019 roku, policjant – kierowca radiowozu, którym był odwożony na komisariat, i dyżurny lekarz izby przyjęć, gdzie został przewieziony na obserwację. Na następnej rozprawie sąd ma dysponować opinią biegłych, którzy mają orzec, czy stan zdrowia Stefana W. pozwala mu na uczestniczenie w procesie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Co do Gedanii... to szkoda, że nikt mieszkańców nie słuchał wcześniej, tylko Płażyńskiego - efekt jest taki, że mamy ruinę, której boją się okoliczni mieszkańcy i tylko czekać na tragedię. Tak się kończy toczenie piany, bo ideologia i interesy polityczne oraz biznesowe pewnych ludzi z rozrośniętym ego, ciągną za sobą frustratów, którzy chcą po prostu pluć jadem bez zastanowienia. Taki to dbający o Was Płażyński, drodzy wyborcy PIS - nawet nie wiecie, jak bardzo dajecie się robić w konia.

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie