Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawie dookoła świata: Asia, Edi i Mateusz Pyrek opowiedzą o trzech kontynentach

Redakcja MM
Redakcja MM
Muzeum Emigracji zaprasza na spotkanie z Asią i Edim Pyrek, którzy razem z dwuletnim Mateuszem odbyli zuchwałą, półroczną wyprawę przez trzy kontynenty.

Śmiała podróż Asi, Ediego i Mateusza Pyrek będzie punktem wyjścia do rozmowy o tym, dlaczego podróżujemy, czego doświadczamy w podróży, jak nas to zmienia a także… kim byli niezwykli Polacy, których na swojej drodze spotkała żywiołowa rodzina podróżników. Dla tych, którzy marzą o dalekich krajach a powstrzymuje ich praca, finanse bądź rodzina, będzie to również okazja do zadania wszelkich pytań, które nurtują podróżników przyszłych i obecnych.

Podróżowanie z małym dzieckiem

Małym gościem spotkania będzie także trzyipółletni Mateusz, który wspólnie z rodzicami poznawał Brazylię, Peru, Chile czy Australię. Będziemy mieli szansę dowiedzieć się czy sześciomiesięczna przygoda wpłynęła na niego w jakiś szczególny sposób, jakie nowe słowa opanował, jak wygląda egzotyka widziana oczami małego chłopca.

Swoje przygody rodzina Pyrek opisała w bogato ilustrowanej książce „Światy równoległe. Czyli w sześć miesięcy prawie dookoła świata” wydanej przez National Geographic.
Listopadowej Stacji Emigracji towarzyszyć będzie pokaz zdjęć autorstwa Asi Pyrek, które najlepiej oddają atmosferę i barwy ich podróży. Poprzez fotografie przybliżymy również historie ludzi, którzy nadali wyprawie tak wyjątkowy charakter.

Książka o półrocznej podróży

- Ta podróż to przede wszystkim ludzie - Polacy, których historie zbieraliśmy dla Muzeum Emigracji w Gdyni. Po drodze poznaliśmy m.in. polskiego inżyniera, który wymyślił elektroniczny termometr, krakowskiego Disneya z Australii, rodzinę szalonego artysty, który postanowił zrobić największy na świecie pomnik i wyrzeźbić go w skale, laureata Nobla za badania brudu w pępku, znajomego Marszałka Piłsudskiego, artystę, który zamienił Nieskończoność w nową figurę geometryczną, architekta projektującego dom dla Billa Gatesa, oraz kobietę, której życie zmieniły delfiny. Trafiliśmy na ślady polskiego chrześniaka Vasco da Gamy i na Polaka ratującego dzieci ulicy w Limie. Poznaliśmy nauczyciela tańca Patricka Swayze i polskiego dyrygenta opery w Sydney oraz innych - powstańców warszawskich, więźniów obozów koncentracyjnych, laureatów Pulitzera i filmowców, mistyków, naukowców, ekonomistów, filantropów i artystów. I to o nich jest ta książka.

Spotkanie w Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji organizuje transport z dworca PKP Gdynia Główna do Dworca Morskiego i z powrotem zabytkowym autobusem Mercedes Benz O305 (rocznik 1974). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc chętnych obowiązują zapisy: [email protected] lub + 58 623 31 79.

Więcej informacji na stronie Muzeum Emigracji

STACJA EMIGRACJA
książka - spotkanie - dyskusja
goście: Asia i Edi Pyrek z synem Mateuszem
książka: "Światy Równoległe. Czyli w sześć miesięcy prawie dookoła świata"
29 listopada, czwartek, godz. 17.00 | Dworzec Morski w Gdyni, ul. Polska 1

Spotkanie z rodziną podróżników poprowadzi Włodzimierz Raszkiewicz w Dworcu Morskim w Gdyni – miejscu, które było początkiem wielu niezwykłych podróży do nowego świata.

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto