Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2020 r. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do poszczególnych klas w gdańskich technikach

Redakcja
Progi punktowe w Zespole Szkół Łączności czyli Technikum nr 4 w Gdańsku dorównywały w tym roku progom w topowych gdańskich liceach
Progi punktowe w Zespole Szkół Łączności czyli Technikum nr 4 w Gdańsku dorównywały w tym roku progom w topowych gdańskich liceach Karolina Misztal
Prezentujemy progi punktowe w technikach w Gdańsku, obowiązujące podczas rekrutacji w 2020 roku. Zobacz, ile trzeba było mieć punktów w 2020 roku, żeby dostać się do danej klasy w poszczególnych gdańskich technikach. Łatwo nie było. Technika stają się coraz bardziej popularne wśród uczniów. Progi w niektórych klasach dorównują tym z topowych liceów!

Progi punktowe 2020 w technikach w Gdańsku

Najpopularniejsze klasy w technikach są zwykle oblegane i trzeba naprawdę dobrze zdać egzamin ósmoklasisty oraz mieć dobre oceny na świadectwie ukończenia podstawówki, żeby się do nich zakwalifikować.

Aby dostać się do klasy kształcącej techników programistów w Zespole Szkół Energetycznych w tym roku trzeba było mieć 132,75 pkt.

Jeszcze wyższe progi były w Zespole Szkół Łączności - aby dostać się do klasy kształcącej techników programistów, trzeba było mieć aż 158,60 pkt, a w trzech klasach o profilu technik informatyk obowiązywały progi od 136,75 do 153,05 pkt. To progi porównywalne z tymi w topowych liceach w Trójmieście.

Oto progi punktowe w gdańskich technikach w 2020 r. >>>

Jak ustala się progi punktowe w szkołach ponadpodstawowych?

Progi punktowe poszczególne szkoły ustalają co roku, w zależności od tego, ile punktów uzbierali kandydaci ubiegający się o przyjęcie. Jeśli do danej szkoły (klasy) ubiega się o przyjęcie wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami (czyli uzyskali łącznie dużo punktów na egzaminie ósmoklasisty i na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej), próg punktowy wzrasta.

Z powodu epidemii koronawirusa, egzamin ósmoklasisty został przesunięty i odbył się w dniach 16-18.06.2020 (pierwotnie miał być od 21 do 23 kwietnia). Mimo dłuższego czasu na przygotowanie, w tym roku absolwenci ósmych klas poradzili sobie z egzaminem gorzej niż ich koledzy, którzy do egzaminów przystępowali w 2019 roku.

Rekrutacja do szkół średnich 2020 r. bez rekrutacji uzupełniającej

Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało, że w tym roku nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2020/2021. Zabrakło czasu na jej przeprowadzenie, przez przesunięcie egzaminu ósmoklasisty z kwietnia na połowę czerwca. Do tej pory uczniowie mogli wziąć w niej udział po zakończeniu pierwszego etapu zapisów. Teraz o kandydatach nie przyjętych w pierwszym terminie zdecydują dyrektorzy szkół.

Jeśli komuś nie uda się dostać do żadnej ze szkół do końca wakacji, będzie musiał szukać wolnych miejsc w szkołach, gdzie limit miejsc nie został osiągnięty. Komplet dokumentów należy zanieść bezpośrednio do sekretariatu placówki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto