Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pruszcz Gd. Archiwum wznawia działalność - Emeryturka pod nowym szyldem

Wawrzyniec Rozenberg
Mieszkańcy Pomorza, zainteresowani dokumentami przechowywanymi w archiwum Emeryturka w Pruszczu Gdańskim, mogą je uzyskać w poniedziałki i środy w godz. 9.

Mieszkańcy Pomorza, zainteresowani dokumentami przechowywanymi w archiwum Emeryturka w Pruszczu Gdańskim, mogą je uzyskać w poniedziałki i środy w godz. 9.30-14 - poinformował nas Tomasz Kaczyński, właściciel przedsiębiorstwa. Firma wznawia działalność pod zmienioną nazwą: Archiwum Akt Nowych.

Po naszej publikacji o trudnościach pomorzan z wydobyciem akt z archiwum APA Emeryturka w Pruszczu Gdańskim, Tomasz Kaczyński, właściciel firmy, przysłał nam obszerne wyjaśnienia. Pisze m.in., że przerwa w pracy była spowodowana likwidacją firmy Emeryturka i powołaniem w jej miejsce Archiwum Akt Nowych Sp. z o.o. W zasobach nowego przedsiębiorstwa znalazły się dokumenty Emeryturki i akta przeniesione z archiwum przy ul. Targ Drzewny w Gdańsku.

- Zgodnie z prawem archiwalnym, akta płacowe należy przechowywać przez dwanaście lat od daty ich powstania - napisał Tomasz Kaczyński. - Likwidatorzy firm zapłacili za 12-letnią opiekę nad dokumentami. Wszystkie akta płacowe sprzed roku 1990 straciły ważność przed rokiem 2002. W świetle prawa stanowią makulaturę. Żaden z likwidatorów przedsiębiorstw nie podpisał ze mną aneksu do zawartych umów, przedłużając tym samym okres przechowania dokumentów. Nie można więc zagwarantować wszystkim osobom poszukującym zaświadczeń ze zlikwidowanych firm, że je otrzymają.

Przypomnijmy: Emeryturka, alias Archiwum Akt Nowych Sp. z o.o., mieści się przy ul. Nowowiejskiego 35 w Pruszczu Gdańskim.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto