Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Gdańsku w roku szkolnym 2024/2025. Przeczytaj, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Gdańsku. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Gdańsku. Gdzie zapisać dziecko? Lordn
O rozwój dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. Możesz więc zapisać je do jednego z przedszkoli w Gdańsku. Sprawdź adresy placówek znajdujących się w naszym katalogu. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakimi kryteriami kierują się komisje, a także jak bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone zaledwie 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć sama placówka.

Kiedy są przeprowadzane rekrutacje w przedszkolach w Gdańsku?

Rekrutacje w przedszkolach prowadzone są zwykle w pierwszych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Każda placówka decyduje o tym sama. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, te niepubliczne zaś ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji i gdzie można je znaleźć?

Niepubliczne placówki w Gdańsku funkcjonują zgodnie z przepisami, które określono w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj dzieci, które chodziły do danego przedszkola już wcześniej. Bierze się także pod uwagę okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy lub w sposób tradycyjny, to znaczy samodzielne złożenie formularza w placówce.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Gdańsku możesz uzyskać na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Gdańsku?

Nauka w przedszkolu pozostaje bardzo ważna w rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, dziecko chodząc do przedszkola uczy się życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w zakresie społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z rówieśnikami, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z zakresu motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, ubierać się, biegać, bawić się. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Gdańsku

Poniżej znajdują się wizytówki przedszkoli. Możliwe, że wybierzesz wśród nich placówkę dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Gdańsk, Piotra Czajkowskiego 5
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Gdańsku

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto