Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy - 25 lutego

Oliwia Piotrowska
Oliwia Piotrowska
O zakończonym strajku głodowym pocztowców, zmianach w kursowaniu samolotów z Rębiechowa do Wielkiej Brytanii oraz trudnej sytuacji chińskich robotników zwolnionych z pracy w grudniu i nadziei na jej poprawę.

Dziennik Bałtycki Polska podejmuje sprawę pięciu Chińczyków, którzy na prośbę chińskiego pracodawcy zostali w grudniu zwolnieni z pracy w gdyńskiej stoczni. Mężczyźni stracili pracę po tym, jak poprosili o ubrania robocze. Pracodawca, strasząc ich deportacją, nakazał natychmiastowy powrót do kraju na własny koszt. Nie dali się jednak zastraszyć i poinformowali Państwową Inspekcję Pracy o skandalicznych warunkach panujących na ternie stoczni. Teraz, dzięki publikacjom Dziennika Polska, mają szansę na zatrudnienie - kilka firm jest zainteresowanych przeprowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych. Problemem pozostają pozwolenia o pracę - chiński pracodawca wystąpił o ich unieważnienie, prawdopodobnie właściciel nowego miejsca pracy będzie musiał starać się o pozwolenia od nowa. Mężczyźni nie otrzymali także wynagrodzeń za styczeń i luty, ich sytuacja jest trudna.

Gazeta.pl podaje informacje o zakończeniu rejsów przewoźnika EasyJet z gdańskiego Rębiechowa do Wielkiej Brytanii. Od 22 kwietnia wstrzymane będą loty do Edynburga, od maja zaś do Londynu Gatwick, Bristolu i Belfastu. Powód? Niskie zainteresowanie pasażerów. Jak podaje gazeta, w ostatnich miesiącach ruch pasażerski na trasach do Wielkiej Brytanii zmalał, połączenia staja się nierentowne. Rośnie za to ruch do Skandynawii i Niemiec.

Bartosz Kantorczyk i dwaj inni listonosze ze związku Inicjatywa Pracownicza zakończyli strajk głodowy - podaje Trojmiasto.pl. Ich zdaniem, cel, jakim było poinformowanie opinii publicznej o ich skandalicznie trudnej sytuacji, został spełniony. Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza zrzesza kilkudziesięciu członków, domagają się poprawy jakości i terminowości usług, zwiększenia bezpieczeństwa listonoszy, przestrzegania postanowień dotyczących urlopów, a przede wszystkim podniesienia najniższego wynagrodzenia z 1,1-1,3 tys. zł. netto do 2 tys. zł. netto. Chcą także mieć możliwość działania jako związek - zdaniem władz firmy, nie spełnili wszystkich formalności i nie są związkiem zawodowym.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto