Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 20godz.
  • 53min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Przegląd tygodnia w Gdańsku, najważniejsze wydarzenia od 17.05 do 23.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gdańska nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gdańska nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gdańska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.05 a 23.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus na Pomorzu 23.05.2020 r. Zmarła kolejna osoba chora na Covid-19. Kolejne 2 przypadki zakażenia - tym razem to dzieci z Gdańska”?

Przegląd tygodnia Gdańsk od 17.05 do 23.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus na Pomorzu 23.05.2020 r. Zmarła kolejna osoba chora na Covid-19. Kolejne 2 przypadki zakażenia - tym razem to dzieci z Gdańska

Nowe zakażenia koronawirusem na Pomorzu 23.05.2020. W sobotę 23 maja 2020 r. o godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 kolejnych osobach z Pomorza, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Niestety, zmarła kolejna, trzydziesta osoba z Pomorza - mężczyzna w starszym wieku z Gdańska. W kraju potwierdzono w sumie 97 przypadków, zmarły trzy osoby.

📢 Brętowo. Druga najbezpieczniejsza dzielnica Gdańska 2020. Czy tu się dobrze mieszka? Zobaczcie zdjęcia tego malowniczego rejonu

Brętowo to druga najbezpieczniejsza dzielnica w Gdańsku - tak wynika z Raportu Dzielnic 2020 opublikowanego przez serwis OTODOM. Brętowo uzyskało 4,26 pkt w skali 5-stopniowej. Dzielnica ta nie tylko należy do najbezpieczniejszych, ale także kryje w sobie kilka niezapomnianych zakątków. Zobaczcie zdjęcia Brętowa w Gdańsku!

📢 Sto najpopularniejszych nazwisk w Polsce [LISTA]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteś ciekaw, czy Twoje nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzisz to na naszej liście!

Tygodniowa prasówka 17.05-23.05.2020 Gdańsk: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gdańsku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gdańsk: Wyjątkowy spektakl taneczny dla małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

Artyści ze studia tańca i animacji Just Dance zaprezentowali swoje umiejętności podczas nietypowego show przed budynkiem Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku 22.05.2020 r. Wydarzenie miało oderwać myśli małych pacjentów od trudów codziennego leczenia. Akcja była częścią wielkiego projektu charytatywnego „Pompujemy radość", którego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup nowego stołu zabiegowego dla gdańskiej Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

📢 Gdańsk: Niezwykle znalezisko archeologów. Odkryto kamienną figurę mężczyzny w stroju rzymskim. Ma prawie 300 lat! Zobacz zdjęcia rzeźby

Rzeźbę liczącą około 270 lat odkryli w Gdańsku archeolodzy w czasie prac na terenie dawnych zakładów mięsnych, u zbiegu ulic Na Stępce i Sienna Grobla. To prawdopodobnie barokowy posąg. Przedstawia mężczyznę w stroju rzymskim. Kamienna figura odnaleziona w starych fundamantach w czasie prac archeologicznych będzie poddana szczegółowym badaniom.

📢 Gdańsk: Miał wykorzystywać seksualnie 13-latkę, zatrzymany 39-latek. Mieszkańcowi województwa mazowieckiego grozi 12 lat więzienia

39-letniego mężczyznę podejrzewanego o wykorzystywanie seksualne dziewczynki zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Ustalili, że mieszkaniec województwa mazowieckiego w połowie ubiegłego roku nawiązał kontakt z 13-letnią mieszkanką Pomorza. Przez komunikatory internetowe wysyłał jej nagie zdjęcia. Doprowadził też do bezpośrednich spotkań, podczas których molestował dziewczynkę. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

📢 TOP 20 najbogatszych samorządów na Pomorzu w 2019 roku. Które gminy w województwie pomorskim mają najwięcej pieniędzy na mieszkańca?

TOP 20 NAJBOGATSZYCH GMIN NA POMORZU W 2019 ROKU. Na podstawie Rankingu Zamożności Pomorskich Gmin za rok 2019 stworzyliśmy listę 20 najzamożniejszych gmin w województwie pomorskim - w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Które gminy znalazły się w pierwszej trójce? Ile wynosi najwyżka stawka w przeliczeniu na jednego mieszkańca? Sprawdź!

📢 Gdańsk: Ukradli dokumenty i karty płatnicze z otwartego samochodu. Potem włamali się na konto

Dwaj mieszkańcy Gdańska wykorzystali sytuację i z otwartego samochodu ukradli pozostawione przez pokrzywdzonego, pieniądze, karty płatnicze i dokumenty. Sprawcy włamali się również na konto pokrzywdzonego i wypłacili z niego 1,5 tys. zł. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież z kontenera na terenie jednej z budów elektronarzędzi o wartości blisko 800 zł. Zatrzymany 34 i 30-latek usłyszeli 5 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

📢 Trójmiasto: 600 tys. zł łapówek dla urzędnika. CBA zatrzymało trzech biznesmenów. Korupcja w urzędzie skarbowym

Agenci gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów, wobec których były prowadzone skarbowe postępowania egzekucyjne. Śledczy ustalili, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn przekazało urzędnikowi jednemu z urzędów skarbowych w Trójmieście Porsche i BMW. W grudniu 2018 CBA zatrzymało go w związku z przyjmowaniem korzyści majątkowych związanych z pełnieniem funkcji publicznej. Trzeci z zatrzymanych usłyszy zarzut wręczenia urzędnikowi ponad 120 tysięcy złotych łapówki.

📢 „Nic się nie stało”. Powstanie zespół badający sprawę „Krystka”. Reakcja Prokuratora Generalnego na film Latkowskiego spotkała się z krytyką

Zbigniew Ziobro powoła specjalny zespół śledczych do zbadania sprawy 43-letniego Krystiana W. ps. „Krystek” oraz nieistniejącej już sopockiej Zatoki Sztuki. To reakcja na wyemitowany w środę w TVP film Sylwestra Latkowskiego na temat głośnej pedofilskiej afery sprzed pięciu lat, która zakończyła się aktem oskarżenia przeciwko „Krystkowi” i drugiemu z głównych bohaterów dokumentu – byłemu szefowi Zatoki Sztuki. Śledczy zarzucają „Krystkowi” popełnienie w sumie 65 przestępstw na szkodę młodych kobiet oraz banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych. Delikatnie mówiąc, „niezbyt rychła” decyzja zwierzchnika prokuratury od 2016 r. spotkała się z licznymi głosami krytyki.

📢 Film „Nic się nie stało”. Artyści i celebryci chcą pozwać Latkowskiego i TVP za film o pedofilii w Zatoce Sztuki. Skiba: To techniki Putina!

Film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” TVP wyemitowała 20.05.2020 r. Opowiada on o pedofilii w środowisku skupionym w Zatoce Sztuki w Sopocie. Jego bohaterka jest nastoletnia Anaid z Gdańska, która, po tym jak stała się ofiarą gwałtu, popełniła samobójstwo. Film pokazuje także, że w sopockim klubie bywali celebryci. Po jego emisji, wielu z nich zapowiedziało pozwy przeciwko reżyserowi i TVP. Krzysztof Skiba, o którym Sylwester Latkowski też wspomniał w swoim filmie „Nic się nie stało” jako o bywalcu w „Zatoce Sztuki”, odniósł się do tej sprawy, zamieszczając na Facebooku oświadczenie.

📢 Żony kandydatów na prezydenta RP. Kornhauser-Duda, Trzaskowska, Brzezińska-Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Bosak. Która będzie pierwszą damą?

Wybory prezydenckie już wkrótce. Kto wygra? Która żona zostanie Pierwszą Damą RP? Sprawdźcie, jakie mają wady i zalety Agata Kornhauser-Duda, Małgorzata Trzaskowska, Karina Bosak, Paulina Kosiniak-Kamysz i Urszula Brzezińska-Hołownia. Oto żony kandydatów na prezydenta RP.

📢 Przymorze Małe w Gdańsku. Najbezpieczniejsza dzielnica według raportu serwisu Otodom. Jak się mieszka na Przymorzu? Zobaczcie zdjęcia

Przymorze Małe jest najbezpieczniejszą dzielnicą w Gdańsku - tak wynika z Raportu Dzielnic OTODOM 2020. Przymorze Małe uzyskało 4,34 pkt w skali 5-stopniowej. Ta dzielnica jest nie tylko bezpieczna, ale też ma wiele uroczych zakątków. Zobaczcie zdjęcia Przymorza Małego.

📢 Pomorze: 5 nowych przypadków koronawirusa 21.05.2020. Zakażenia dotyczą Gdańska i okolicznych powiatów

Pięć nowych zakażeń koronawirusem na Pomorzu potwierdziły w czwartek, 21.05.2020 roku służby sanitarne. Trzy z nich dotyczą kobiet w średnim wieku z Gdańska oraz powiatów człuchowskiego i kartuskiego, oraz dwóch osób z powiatów tczewskiego i kwidzyńskiego. W Polsce potwierdzono już niemal 20 tysięcy osób z zakażeniem koronawirusem, w województwie pomorskim 513.

📢 Kobiety w straży pożarnej. Zobaczcie najpiękniejsze polskie strażaczki!

Służba w straży pożarnej to nie tylko domena mężczyzna. Zobaczcie najładniejsze dziewczyny, które biorą udział w akcjach pożarniczych. Wybrane fotografie pochodzą ze fanpage'a "Najpiękniejsze polskie strażaczki".

📢 Gdańsk: Narkotykowy arsenał w samochodzie 28-latka. Miał 900 tabletek MDMA i inne środki odurzające, łącznie ponad 3,5 tysiąca porcji!

28-latka, w którego aucie znaleziono 3,5 tys. porcji substancji psychotropowych i środków odurzających w tym m.in. amfetaminę, kokainę oraz marihuanę, zatrzymali gdańscy policjanci. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

📢 ZOO w Gdańsku ponownie otwarte. Na zwiedzających czekają nowe zasady i inne niespodzianki

Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza turystów po wielotygodniowej przerwie. Na zwiedzających zoo w Gdańsku czeka wiele nowych niespodzianek. Chętni do odwiedzin muszą przygotować się również na zmiany w obsłudze oraz w sposobie poruszania się po terenie ogrodu.

📢 Gdańsk: Strefy gastronomiczne w galeriach handlowych otwarte. Można już zjeść „na miejscu”. Są nowe zasady i pierwsi klienci [ZDJĘCIA]

Rząd wprowadził III etap „odmrażania gospodarki” związany z pandemią koronawirusa. Od 18 maja otwarte są strefy gastronomiczne w galeriach handlowych. Można już zjeść „na miejscu”, obowiązują jednak specjalne zasady. To m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu oraz określone limity miejsc. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w Galerii Bałtyckiej i Forum Gdańsk.

📢 „Nic się nie stało”. Film Sylwestra Latkowskiego w TVP o pedofilii wśród celebrytów w sopockiej Zatoce Sztuki. Opis filmu i komentarze

– Trudno sobie wręcz wyobrazić ból i traumę, którą przeżywają i przeżywały ofiary pedofilii, wykorzystywane młode dziewczyny – komentuje prezydent Sopotu Jacek Karnowski premierę „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. Film wyemitowano 20.05.2020 roku o godz. 21:00 w TVP1. Mówi o pedofilii w środowisku skupionym wokół sopockiego klubu Zatoka Sztuki. Opowiada historię nastoletniej Anaid z Gdańska, która popełniła samobójstwo, o tym jak stała się ofiarą gwałtu. Film pokazuje też, że w klubie bywali celebryci. Padają nazwiska, ale konkretów brak. Po emisji Zbigniew Ziobro informuje o powstaniu specjalnego zespołu prokuratorów do wyjaśnienia sprawy seksualnego wykorzystywania nieletnich na Pomorzu.

📢 TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdańska. Te dzielnice gdańszczanie oceniają jako bezpieczne i spokojne! Ranking serwisu Otodom

TOP 10 NAJBEZPIECZNIEJSZYCH DZIELNIC GDAŃSKA. Po raz drugi w historii jeden z najpopularniejszych serwisów nieruchomości, stworzył Ranking Dzielnic Otodom. Badanie przeprowadzono w 12 miastach w całej Polsce, w tym także w Gdańsku. Mieszkańcy mogli przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Ocenie poddano m.in. kryterium bezpieczeństwa. Sprawdź, w której gdańskiej dzielnicy jest najbezpieczniej. Tu warto zamieszkać! Kliknij w zdjęcie i zobacz ranking!

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3