Przegląd tygodnia w Gdańsku, najważniejsze wydarzenia od 31.01 do 6.02.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.01 do 6.02.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.01 do 6.02.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gdańska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.01 a 6.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te osoby dostaną na dziecko więcej niż 500 Plus. Oni będą mieć na koncie więcej pieniędzy [7.02.2021]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gdańsk od 31.01 do 6.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te osoby dostaną na dziecko więcej niż 500 Plus. Oni będą mieć na koncie więcej pieniędzy [7.02.2021]

Program Rodzina 500+ jest flagowym programem rządu, który stanowi fundament wsparcia polskich rodzin. Jest największym programem społecznym po transformacji ustrojowej w Polsce, który odmienił życie wielu rodzin. Niektórzy mogą liczyć na dziecko więcej, niż 500 złotych miesięcznie.

📢 Waloryzacja Emerytur 2021. Tyle dokładnie dostaną emeryci na konto! [stawki - 7.02.21]

Prognozuje się, że wszystkie emerytury i renty zostaną podwyższone wskaźnikiem waloryzacji 103,84 proc., z gwarantowaną kwotą podwyżki 50 złotych (w 2020 roku było to 70 złotych). Jak to przełoży się konkretnie na przykładowe emerytury? Zobaczcie wyliczenia w powyższej galerii. Zaznaczamy, że ostateczny wskaźnik waloryzacji poznamy w lutym 2021 roku, gdy Główny Urząd Statystyczny poda dane, na podstawie których jest on obliczany. Rząd zakłada, że koszt waloryzacji w 2021 roku wyniesie 9,6 mld zł.

📢 Minister Przemysław Czarnek walczy z otyłością wśród dzieci MEMY. "Przyganiał kocioł Czarnkowi" odpowiadają internauci

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skomentował problem otyłości wśród dzieci. Jego słowa wywołały burzę i odbiły się echem w mediach. Wypowiedź ministra została zacytowana w sposób sugerujący, że Czarnek uważa, iż dziewczynki są mniej chętne do korzystania z dodatkowych zajęć sportowych. Przypomnijmy, że Czarnek mówił w TVP Info o "rosnącej krzywej otyłości wśród dzieci - zwłaszcza z klas 1-3, zwłaszcza wśród dziewcząt". By z tą otyłością walczyć ma powstać specjalny program wsparcia dla dzieci - zapowiedział szef MEiN. Co na to internauci? Zobacz memy, w których internauci komentują - "przyganiał kocioł Czarnkowi" - brzmi jeden z głosów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 31.01-6.02.2021 Gdańsk: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gdańsku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piekło Kobiet – Piekło Mediów Narodowych. Protest w Gdańsku w obronie niezależności dziennikarskiej i praw kobiet

Kilkadziesiąt osób manifestowało w sobotę 6.02.2021 w Gdańsku. Demonstracja odbyła się pod hasłem „Piekło Kobiet – Piekło Mediów Narodowych”.

📢 Wieczorne interwencje policji i sanepidu w lokalach gastronomicznych w Gdańsku Wrzeszczu. Przy jednym z nich był poseł Konfedracji

Do kilku interwencji policji i sanepidu w lokalach gastronomicznych we Wrzeszczu doszło w piątkowy wieczór, 5.02.2021 r. Interweniowano w restauracji oraz pubie położonych niedaleko siebie. Przy jednym z lokali był poseł na Sejm Michał Urbaniak z Konfederacji, który domagał się wyjaśnień od policji.

📢 Zaginione dzieci: Rodziny wciąż czekają na jakiekolwiek wieści. Zobacz zdjęcia, może rozpoznasz któreś z nich?

Zaginięcie zawsze jest wielką tragedią dla bliskich osoby, po której ślad zaginął. Wydaje się jednak, że jeszcze bardziej przerażająca jest sytuacja, kiedy znika dziecko. W Polsce wciąż nieznany jest los kilkudziesięciorga osób, które zaginęły przed ukończeniem 18 lat. Zobaczcie, może uda Wam się rozpoznać i pomóc odnaleźć chociaż jedną z nich.

📢 Drogówka patroluje gdańskie ulice z dronem. Sprzęt przeszedł chrzest bojowy podczas specjalnego pokazu [zdjęcia]

Zdalnie sterowany, bezzałogowy statek powietrzny pionowego startu, wyposażony w kilka „śmigieł”, pomoże pomorskim policjantom walczyć z piratami na szosach i ulicach. W piątek, podczas specjalnego pokazu, dron „chrzest bojowy”. Od teraz sprzęt ma pilnować bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów.

📢 Drogo, ale za to przepięknie! TOP 7 najdroższych domów do kupienia w Gdańsku. Subiektywny przeglad ofert z otodom.pl

11 mln zł trzeba zapłacić za najdroższy dom w Gdańsku wystawiony na sprzedaż w serwisie otodom.pl. Inne pozycje również do najtańszych nie należą. Oto TOP 7 najdroższych i najładniejszych domów w stolicy Pomorza, które można kupić. Tanio nie jest, ale za to jak pięknie!

📢 Nowe obostrzenia od 12.02.2021 roku. Otwarte hotele, kina i teatry, a także boiska, korty, stoki, baseny na dwa tygodnie!

Nowe etapy łagodzenia obostrzeń obowiązujących w Polsce poznaliśmy pod koniec tego tygodnia. W piątek, 5.02.2021 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany. Będą obowiązywały od 12 lutego przez 2 tygodnie. Minister zdrowia dodaje o możliwym "kroku wstecz": - Jeżeli będzie wzrost zakażeń, będę rekomendował wykonanie kroku wstecz - mówił z kolei Adam Niedzielski, minister zdrowia.

📢 Koronawirus na Pomorzu 5.02.2021 r. 507 nowych przypadków zakażenia oraz 43 zgony związane z Covid-19

Według najnowszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia (5.02.2021), na terenie kraju przybyło 6053 chorych, u których rozpoznano zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Z powodu Covid-19 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia choroby z innymi dolegliwościami - 301 osób.

📢 Tu najłatwiej zakazić się koronawirusem! Rząd pokazuje wyniki amerykańskich badań [lista miejsc]

Gdzie najłatwiej można się zakazić koronawirusem? W których miejscach ryzyko zakażenia koronawirusem jest największe? Polski rząd zaprezentował wyniki amerykańskich badań. Zobacz szczegóły w powyższej galerii.

📢 Protest w sprawie aborcji w Gdańsku 4.02.2021.„Pewnego czwartku polski Trybunał chciał przejąć moje ciało..”. Złożenie zniczy pod biurem PiS

Zabrali ze sobą znicze i przeszli z placu Solidarności by zapalić je pod biurami Prawa i Sprawiedliwości na Targu Drzewnym. W czwartek 4.02.2021 roku w Gdańsku protest Strajku Kobiet odbył się pod hasłem: "Pewnego czwartku polski Trybunał chciał przejąć moje ciało, Twoje ciało…".

📢 Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Zobacz, jakie będą zmiany po 14 lutego

Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Rząd pracuje nad poluzowaniem kolejnych obostrzeń, które zostały wprowadzone przez pandemię koronawirusa. W mediach pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje. W środę, 3. lutego o kolejnym luzowaniu obostrzeń rozmawiali m.in. wicepremier Jarosław Gowin i prezydent, Andrzej Duda. Różne scenariusze są także rozważane w czasie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzje mamy poznać pod koniec tego tygodnia, ale znamy już niektóre nieoficjalne decyzje ws. luzowania obostrzeń. Zobacz, co nam będzie wolno po 14 lutego.

📢 Gdańsk Zaspa Towarowa – nowa nastawnia obsługuje pociągi do portu

📢 Zły stan Mostu Siennickiego. Na dniach urzędnicy wybiorą wariant jego przebudowy

Nie mniej niż 18, nie więcej niż 24 mln zł – tyle ma kosztować remont Mostu Siennickiego w Gdańsku. Konstrukcja jest w złym stanie technicznym, a wzmocnienie przeprawy będzie wiązać się z dużymi utrudnieniami dla pasażerów komunikacji zbiorowej.

📢 Niszczenie drzew czy pielęgnacja? Ogłowione drzewa w gdańskiej Oliwie! Jest wniosek o ukaranie miasta przez marszałka województwa

Kilkadziesiąt drzew przy ulicy Alfa Liczmańskiego w gdańskiej Oliwie zostało mocno przyciętych, czy wręcz ogłowionych. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni tłumaczy, że to część prac pielęgnacyjnych, trwających od lat za zgodą i na mocy decyzji konserwatora zabytków. Zdaniem miejskiego aktywisty Rogera Jackowskiego, działania te naruszyły ustawę o ochronie przyrody. Zawnioskował on o karę na miasto ze strony marszałka województwa.

📢 Jak mieszka Jarosław Kaczyński? Sprawdźcie! Tak wygląda dom prezesa PiS w Warszawie! ZDJĘCIA

Willa Jarosława Kaczyńskiego mieści się na Żoliborzu w Warszawie. Zobaczcie, na zdjęciach jak prezentuje się najsłynniejszy dom w Polsce!

📢 Wojsko sprzedaje pojazdy. Można kupić auta volkswagen, audi, skoda, suzuki, fiat. Są samochody terenowe i autobusy. Co jeszcze? [4.02.2021]

Samochody osobowe, busy do przewozu ludzi oraz sprzętu, auta terenowe, autobusy, ciężarówki - to pojazdy, jakie w najbliższym czasie można kupić od wojska. Na tym nie koniec! Agencja Mienia Wojskowego oferuje też maszyny specjalnego przeznaczenia, a także części samochodowe. Są okazje nie tylko dla fanów militariów. Zobacz, co sprzedaje wojsko!

📢 Taki Tłusty Czwartek w stylu Al Pączino! Jak spędzić ten dzień tłusto i dumnie? Oto najlepsze MEMY z pączkami w roli głównej!

Tłusty czwartek często kojarzy się z nadmiernymi kaloriami. Nikogo to chyba nie dziwi, bo kto z nas potrafi odmówić sobie pysznego pączka? Widzimy je w domach, biurach i przestrzeni publicznej. Za rogiem czeka na nas już Wielki Post, więc każdy ma ochotę na odrobinę szaleństwa i rozpusty! Jeśli obudziliście w sobie łasucha - głowa do góry! Znamy świetny sposób na pozbycie się nadmiernych kalorii. Mowa o śmiechu, który praktykowany przez 10 minut spala aż 140 kalorii! A skoro mowa o śmiechu, zobaczcie jak z tłustego czwartku śmieją się internauci! Nie zostawili suchej nitki.

📢 Strajk Kobiet w Trójmieście. W środę 03.02.2021r. blokada samochodowa na ulicach Gdańska i Gdyni

W środę 03.02.2021 na głównych trójmiejskich arteriach pojawili się protestujący kierowcy w ramach ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wyruszą o godz. 18:00 z Gdańska i z Gdyni. To ciąg dalszy protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie