Przegląd tygodnia z 5.12.2021 w Gdańsku. Najważniejsze wydarzenia od 28.11 do 4.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gdańska nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gdańska nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gdańska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.11 a 4.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gdańsk: rosyjski drobnicowiec zboczył z kursu i płynął w kierunku plaży. Okazało się, że trzy osoby były nietrzeźwe”?

Przegląd tygodnia: Gdańsk, 5.12.2021. 28.11 - 4.12.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gdańsk: rosyjski drobnicowiec zboczył z kursu i płynął w kierunku plaży. Okazało się, że trzy osoby były nietrzeźwe

W sobotę, 4 grudnia 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała rosyjski drobnicowiec na Zatoce Gdańskiej, który zboczył z kursu i płynął w stronę plaży Wyspy Sobieszewskiej. Jak się okazało po interwencji patrolu kapitan oraz dwóch oficerów było pod wpływem alkoholu.

📢 Zaśnieżony Gdańsk z lotu ptaka. Gdańsk zimą 2021 zdjęcia

Czy to magiczna kraina świętego Mikołaja? Nie! To nasz uroczy Gdańsk, który zimą staje się piękniejszy, niż sam Biegun Północny. Nasz fotoreporter specjalnie dla czytelników Dziennika wykonał zapierające dech w piersiach zdjęcia miasta z lotu ptaka. To trzeba zobaczyć!

📢 Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 4.12.2021 r. Znamy skład biało-zielonych. Trener Tomasz Kaczmarek zaskoczył w środku pola

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa. W sobotę (4.12.2021 r.) Lechia Gdańsk zagra u siebie z Rakowem Częstochowa w meczu PKO Ekstraklasy. Na kogo postawił trener Tomasz Kaczmarek? Nie brakuje zmian w składzie i jest niespodzianka w środku pola. Kto zagra za Mateusza Żukowskiego, a za kogo wskoczył Ilkay Durmus? Sprawdźcie oficjalny skład Lechii Gdańsk na mecz z Rakowem Częstochowa.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.12.2021: 28.11-4.12.2021 Gdańsk: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gdańsku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wiaty okazały się bublem. Radni opozycji: Pieniądze zostały wyrzucone w błoto!

Wiaty przystankowe, nadające się tylko dla chudzielców albo jako nośniki reklamowe, zostaną jednak zdemontowane. Tak zdecydowały władze miasta, gdy o sprawie zrobiło się głośno nie tylko na Pomorzu. Wiaty wyśmiały także media ogólnopolskie, wskazując, że są one ewenementem na skalę całego kraju.

📢 Bilety kolejowe drożeją. Od kiedy zapłacimy więcej w PKP i SKM?

Od 12 grudnia 2021 r. Urząd Marszałkowski Województwa wprowadza nowe ceny biletów w Taryfie Pomorskiej obowiązującej w pociągach PKP SKM i POLREGIO. Wzrost cen wymuszony jest przede wszystkim rosnącymi kosztami usług obu przewoźników kolejowych, nad którymi kontrolę sprawuje rząd.

📢 Sylwester w Gdańsku. Gdzie spędzić sylwestra 2021/22?

Już niecały miesiąc dzieli nas od najbardziej imprezowej i jednocześnie ostatniej nocy w roku. Na całym świecie odbywają się imprezy, w których trakcie hucznie żegnamy stary rok i z nadzieją oczekujemy na nowy. Mieszkańcy Trójmiasta mają w czym wybierać. W naszym regionie są organizowane dziesiątki imprez i wydarzeń. Dla każdego, kto wciąż nie ma planów na sylwestrowy wieczór, prezentujemy zabawy organizowane w Gdańsku.

📢 Twierdza Wisłoujście - perła sztuki militarnej na dawnych przedstawieniach [STARE RYCINY I POCZTÓWKI]

Twierdza Wisłoujście jest najstarszą polską latarnią morską. Miejsce to miało również zastosowania celne i militarne. Jej obwarowania, które powstawały w kolejnych stuleciach, stanowią zaś namacalny podręcznik dziejów fortyfikacji od epoki późnego średniowiecza, aż do XX wieku.

📢 Rozpoczęła się wycinka 181-letniej oliwskiej palmy. Smutna chwila dla miejskiej zieleni

2 grudnia 2021 roku rozpoczęła się praca nad wycięciem oliwskiego daktylowca - około godziny 10:00 alpiniści wkroczyli do rotundy Jak twierdzą przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, z pracami nie można było dłużej czekać, ponieważ palma stanowi zagrożenie dla pozostałych okazów. W miejsce usuniętej rośliny zakupiono trzy nowe palmy.

📢 Wiatr o prędkości 100 km/h i przerwy w dostawach prądu 02.12.2021. Z takimi utrudnieniami muszą się mierzyć mieszkańcy Pomorza

W środowe popołudnie mieszkańcy Pomorza otrzymali alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, który obowiązywał w nocy z 1 na 2 grudnia oraz będzie trwał w czwartek w ciągu dnia. Poproszono w nim o to, by zabezpieczyć przedmioty, które znajdują się na zewnątrz budynków — szczególnie te, które są umiejscowione na balkonach i tarasach. Przekazano też, że wystąpi silny wiatr, którego prędkość w porywach może osiągnąć do 100 km/h.

📢 Naukowcy z Gdańska w gronie najlepszych na świecie. Znaleźli się w elitarnym gronie

Naukowcy, którzy współpracują z gdańskimi uczelniami, zostali wyróżnieni. Ich nazwiska trafiły na listę TOP 2%, która skupia najlepszych badaczy na świecie.

📢 Gdańsk: Jakub Steinborn, fotoreporter Dziennika Bałtyckiego, nagrodzony w miejskim konkursie fotograficznym

Zwycięska praca, „Linią numer 8”, przedstawia pasażerów widzianych przez okna gdańskiego tramwaju zimowym wieczorem. W konkursie „Mój Gdańsk” udział wzięło niemal 400 prac profesjonalistów i amatorów. Były oceniane w czterech kategoriach tematycznych.

📢 Podwyżki w komunikacji miejskiej w Trójmieście. Kierowcy i motorniczy otrzymają 2 zł brutto

Kierowcy i motorniczy w Gdańsku oraz kierowcy w Gdyni otrzymali długo wyczekiwane podwyżki. Problem leży jednak nie w tym, że je dostali, a w jakiej wysokości. W Gdańsku wynagrodzenie zasadnicze kierowców wzrośnie o 2 zł brutto, podobnie jak w Gdyni. Jest jednak istotna różnica między tymi miastami. W drugim z wymienionych kierujący autobusy i trolejbusy 1 zł brutto otrzymają z dniem 1 stycznia 2022 roku, podobnie jak kierowcy i motorniczy z Gdańska, zaś drugą złotówkę dostaną z dniem 1 lipca 2022 roku.

📢 Koronawirus na Pomorzu. 1.12.2021. Ogromny wzrost zakażeń na COVID-19 w województwie pomorskim

O 1699 nowych zakażeniach koronawirusem w całym województwie pomorskim, poinformowali 01.12.2021 przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. To ogromny wzrost i ponad 600 przypadków więcej, niż wczoraj.

📢 Trwają przygotowania do wycięcia oliwskiej palmy. DRMG: "Ze względu na zagrożenie pozostałych okazów nie chcemy odkładać tego w czasie"

25 listopada br. Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała "Dziennik Bałtycki", że trwają przygotowania nad wycięciem oliwskiej palmy z rotundy. Ponadto DRMG zdradza, kiedy zostanie otwarta gdańska palmiarnia.

📢 W Gdańsku odbył się chrzest czterech nowych lodołamaczy

30 listopada 2021 roku w Gdańsku na nabrzeżu Motławy obok Filharmonii Bałtyckiej odbył się chrzest czterech lodołamaczy. Puma, Narwal, Manat i Nerpa, bo tak się nazywają te jednostki, mają 1400 koni mechanicznych. Wyróżniają się one innowacyjną konstrukcją i wielozadaniowością. 4 łamacze lodu w tym sezonie zabezpieczą przeciwpowodziowo cały region Dolnej Wisły. We wtorkowej uroczystości wzięli udział m.in. Grzegorz Witkowski, Wiceminister Infrastruktury oraz Przemysław Daca, Prezes Wód Polskich.

📢 Gdańskie wąskie wiaty przystankowe zostaną zdemontowane. Kto za to odpowie?

27 listopada 2021 roku "Dziennik Bałtycki" pisał o kontrowersyjnych gdańskich wiatach przystankowych, które powstały w ramach przetargu Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Nowe "przystanki" autobusowe wzbudziły oburzenie wśród wielu gdańszczan. Koszt 30 wiat to 1,4 mln. Agnieszka Zakrzacka z DRM 26 listopada br. poinformowała, że jeszcze raz przedyskutują zasadność takich wąskich wiat. Jaki jest tego efekt?

📢 Pierwszy śnieg spadł w Gdańsku. Cieszą się dzieci, kierowcy nie. We wtorek rano w Trójmieście były oblodzone ulice

We wtorek 30 listopada 2021 roku spadł pierwszy śnieg w Trójmieście. Biało już było w nocy, niestety opady trwały krótko. Potem wahania temperatury doprowadziły do powstania oblodzenia. Z tego powodu poranek był najtrudniejszy dla kierowców. ZDJĘCIA PIERWSZEGO ŚNIEGU W GDAŃSKU.

📢 Sprawa zaginionego chirurga Michała Kąkola trafiła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

Sprawa zaginionego chirurga onkologa Michała Kąkola trafiła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wcześniej sprawą zajmowała się Komenda Miejska Policji w Sopocie. Jak informuje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podinsp. Maciej Stęplewski, poszukiwania cały czas trwają i są prowadzone przez policjantów, którzy są specjalistami w tej dziedzinie. Michał Kąkol ostatni raz był widziany 16 października br. około godz. 22:00 przy ulicy Łokietka w Sopocie.

📢 Nowe zakazy i kary w 2022 roku. Robisz tak w mieszkaniu? Dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

📢 Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 27.11.2021 r. Oceniamy piłkarzy biało-zielonych. Słabe noty, tragiczna ocena Mateusza Żukowskiego

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk. Lechia Gdańsk rozegrała katastrofalny mecz w Szczecinie i uległa Pogoni 1:5. Fatalną notę dostał Mateusz Żukowski, ale było więcej niskich ocen. Ktoś zasłużył na przyzwoitą ocenę? Sprawdźcie jakie noty wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Pogonią Szczecin. Oceniamy biało-zielonych po tym spotkaniu w skali 0-10.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie