Przegrana Asseco Prokomu na pożegnanie z Euroligą

Maciej Czarniak
Nawet osłabione Montepaschi Siena okazało się za silne. ...
Nawet osłabione Montepaschi Siena okazało się za silne. ... Maciej Czarniak
Nawet osłabione Montepaschi Siena okazało się za silne. Gdynianie ulegli 79:53 kolejny raz przegrywając mecz w 4 kwarcie.

Nie było świątecznej radości w Gdyni. Koszykarze nie sprawili świątecznego prezentu kibicom gdyńskiego zespołu i przegrali także ostatni mecz w tegorocznej edycji Euroligi.

Mistrzowie Włoch pojawili się w Gdyni bez trzech podstawowych graczy, ale nawet to nie zmieniło wyniku spotkania. Wielu z obecnych na meczu kibiców wiarę w zwycięstwo swoich ulubieńców straciło już po 20 minutach meczu, gdy Asseco przegrywało 23:37. Jednak trzecia kwarta tchnęła nadzieję w serca i zawodników i fanów. Wygrana 21:13 kwarta sprawiła, że przed ostatnią kwartą Asseco przegrywało tylko 44:50.

Jeszcze po trzeciej kwarcie gdynianie tracili tylko sześć punktów, ale w ostatnich Jednak ostatnie 10 minut to kolejna w tym sezonie kompromitacja. Aż 12 punktów w tej kwarcie zdobył Adoradi, a 17 kolejnych dorzucili pozostali koszykarze z Włoch. Ostatecznie Prokom przegrał aż 26 punktami (53:79) notując najgorszy sezon w historii występów w Eurolidze wygrywając tylko jeden z 10 meczów w grupie.

Asseco Prokom Gdynia 53:79 Montepaschi Siena
(16:18, 7:19, 21:13, 9:29)

Asseco: Zamojski 12, Szczotka 5, Motiejunas 4, Blassingame 2, Łapeta 2 - Hrycaniuk 16, Lafayette 6, Dmitriew 4, Seweryn 2, Kuebler, Frasunkiewicz, Sikora

Montepaschi: Thornton 6, Michelori 6, Andersen 6, Carraretto 4, Zisis 3 - Aradori 23, Rakocević 9, Ress 8, Moss 6, Stonerook 4, Lechthaler 4