Przełamanie Asseco Prokomu Gdynia. Pokonali Albę Berlin 77:66 [Zdjęcia]

Szymek Krusz
Mistrzowie Polski wreszcie wygrali w Eurolidze. W Ergo Arenie ograli Albę Berlin w meczu 3. kolejki grupy B Euroligi

O sukcesie gospodarzy przesądziła ostatnia kwarta, zdecydowanie wygrana przez Prokom. Początek spotkania należał bowiem do Alby, która po dziesięciu minutach wygrywała 18:14.

Gospodarze nie załamali się przewagą rywali i w 37. minucie prowadzili już 69:60. Gdynianie do końca nie dali już odebrać sobie zwycięstwa.

Decydujące punkty zdobył 90 sekund przed końcem meczu Jerel Blassingame (16 punktów i 10 asyst). Po jego rzucie za trzy, tablica wskazywała 74:62 dla mistrzów Polski.

Asseco Prokom Gdynia - Alba Berlin 77:66 (14:18, 18:11, 19:21, 26:16)

Asseco Prokom: Jerel Blassingame 16, Łukasz Koszarek 12, Mateusz Ponitka 12, Frank Robinson 10, Rasid Mahalbasic 9, Alex Acker 9, Adam Hrycaniuk 7, Piotr Szczotka 2, Robert Witka

Alba: DaShaun Wood 18, Zach Morley 13, Deon Thompson 10, Heiko Schaffartzik 8, Albert Miralles 7, Vule Avdalovic 6, Yassin Idbihi 2, Nihad Djedovic 2, Sven Schulze.