Puchar Polski: dwa razy Buzała i Lechia w 1/8 finału

Lechia Gdańsk w meczu 1/16 Pucharu Polski pewnie pokonała Nielbę Wągrowiec 3:1. Dwa gole zdobył powracający po kontuzji, Paweł Buzała. Przeciwnika w kolejnej rundzie biało-zieloni poznają 6 października.

Do spotkania w Wągrowcu drużyna Tomasza Kafarskiego przystąpiła w nowym ustawieniu, z debiutującym Osłowskim na prawej obronie, młodym Pietrowskim w środku pomocy i parą Kowalczyk-Buzała w ataku.

Lechia szybko przejęła inicjatywę i po 20 minutach prowadziła 1:0 po golu Pawła Buzały. Napastnik, który z powodu kontuzji pauzował ostatnie sześć tygodni, pokonał bramkarza gospodarzy ładnym strzałem z półobrotu.

Dwie minuty później było już 2:0. Wynik podwyższył aktywny na lewym skrzydle, dotychczas nominalny środkowy pomocnik, Paweł Nowak. kontaktowego gola gospodarze z Wągrowca strzelili w 29. minucie, gdy celnie uderzył Leśniewski, a później mogli nawet doprowadzić do remisu, ale Pawła Kapsę uratowała poprzeczka.

Maciej Kowalczyk walczy o piłkę z zawodnikiem Nielby.

Drugą część Lechia rozpoczęła jeszcze lepiej niż pierwszą. Buzała drugi raz zaznaczył swój powrót po kontuzji, tym razem strzelając bramkę głową. Do końca wynik się nie zmienił, choć Nielba miała swoje szanse, ale tym razem Lechię ratował słupek. Warto dodać, że od 59. Lechia grała w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Piotr Wiśniewski.

Przeciwnika w 1/8 finału Pucharu Polski Lechia pozna za tydzień, 6 października. Wśród potencjalnych przeciwników są moce Legia Warszawa i Wisła Kraków, ale też słabsze zespoły, m.in. Stal Stalowa Wola czy Dolcan Ząbki.

Nielba Wągrowiec - Lechia Gdańsk 1:3