Puchar Polski: Lechia II Gdańsk 0:3 Wisła Kraków

W 1/16 Pucharu Polski rezerwy Lechii Gdańsk uległy Wiśle Kraków 0:3. Zawodnicy trenera Tomasza Borkowskiego zagrali bardzo ambitnie. Wszystkie bramki padły po godzinie gry.

Mimo, iż Lechii II przyszło zmierzyć się z Mistrzem Polski, przez pierwsze 45 minut nie było widać różnicy co najmniej kilku klas, która dzieli oba zespoły. Zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Borkowskiego grali bardzo ambitnie a często niezwykle szczęśliwie. Wprawdzie Wisła nie dawała biało-zielonym na przedostanie się we własne pole karne, jednak sami także nie kwapili się do ataku.

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy również było prowadzone w sennej atmosferze. Dopiero podwójna zmiana trenera Skorży przyniosła efekty. Na boisku pojawili się Paweł Brożek i Tomáš Jirsák. Ten drugi już minutę po wejściu uzyskał prowadzenie dla swojej drużyny. Brożek swoje bramki zdobył w 72. i 82. minucie.

W drużynie Lechii Gdańsk wystąpili w większości zawodnicy w wieku 18-19 lat, którzy nie zadebiutowali jeszcze w Ekstraklasie i rozgrywają swoje mecze w Młodej Ekstraklasie. Pochwała za odwagę, tym bardziej, że w drużynie Wisły zagrali piłkarze, którzy tydzień temu z powodzeniem walczyli z Tottenhamem Londyn w Pucharze UEFA.

Lechia II Gdańsk 0:3 Wisła Kraków

Bramki: Tomáš Jirsák 64', Paweł Brożek 72' i 82'