Puchar Polski w beach soccerze 2021. Futsal & Beach Soccer Kolbudy zdobył trofeum na plaży w Gdańsku Brzeźnie ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Puchar Polski mężczyzn w beach soccerze 2021. Fragment ćwierćfinałowego meczu KP Łódź (niebieskie koszulki) - UKS Milenium Gliwice, który wygrali ci pierwsi 4:3 Przemysław Świderski
Lotos Stadion Letni przez trzy kolejne dnił tętni życiem za sprawą zawodników i kibiców, którzy oklaskiwali uczestników Pucharu Polski w beach soccerze. W plażowej odmianie piłki nożnej w Gdańsku Brzeźnie rywalizowało 20 zespołów z całego kraju. Najlepszym okazał się Futsal & Beach Soccer Kolbudy.

Puchar Polski w beach soccerze 2021 wyniki

Dwadzieścia czołowych drużyn przystąpiło w Gdańsku Brzeźnie do turnieju o Puchar Polski w beach soccerze. Po 50 spotkaniach, rozegranych w ciągu trzech dni, w niedzielne popołudnie wszystko się wyjaśniło. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Najlepiej na piasku radzili sobie piłkarze Futsal & Beach Soccer Kolbudy oraz FC 10 Zgierz. Nie brakowało efektownych akcji, pięknych strzałów i rezultatów, które ulegały zmianom w decydujących minutach.

Na Lotosie Stadionie Letnim nie brakowało także indywidualności. Jedną z gwiazd był znakomity Bogusław Saganowski, czyli uczestnik mistrzostw świata w 2006 oraz 2017 roku. Popularny „Sagan” reprezentował barwy zespołu z Kolbud. Świetnie dysponowanych bramkarzy w różnych drużynach najczęściej nękał jego kolega z drużyny, czyli Daniel Baran.

Kibiców czarował także Patryk Pietrasiak, napastnik ekipy ze Zgierza, czy reprezentant Polski w piłce nożnej plażowej Karim Madani, który także grał w mistrzostwach globu w 2017 roku. Madani 12 lipca 2020 roku zdobył krajowy puchar z drużyną AP Sopot. 18 lipca 2021 roku powtórzył to z FBS-em Kolbudy, strzelając decydujący rzut karny w finałowym meczu. Po regulaminowym czasie trzech tercji i dogrywce było bowiem 5:5. W karnych FBS wygrał 4:3.

Naszpikowany gwiazdami plażowej odmiany piłki, ale także zawodnikami znanymi z pełnowymiarowych, trawiastych boisk, Futsal & Beach Soccer Kolbudy wygrał całe zawody. W meczu o trzecie miejsce o włos od wygranej była inna drużyna z Pomorza - Hemako Sztutowo. Nasz przedstawiciel w tym turnieju dał się jednak zaskoczyć w ostatnich minutach spotkania i przegrał z dobrze dysponowanym KP Łódź 5:6.