PZFA: Pomorze Seahawks pokonało RMF Maxxx Warsaw Eagles 15:12

Aneta Niezgoda
W inauguracyjnym meczu ekstraklasy Futbolu Amerykańskiego drużyna Seahawks pokonała warszawski team Eagles. Dla zespołu z Pomorza było to pierwsze zwycięstwo w starciach z Orłami w historii.

Podczas pierwszej połowy można było zaobserować wiele fauli. Formacjom ofensywnym obu drużyn nie udawało się zbliżyć do pola punktowego rywali. Jedyne punkty w pierwszej połowie zdobył tuż przed przerwą defensor Orłów - Maciej Traczyk, który popisał się znakomitą akcją powrotną.Próba podwyższenia za jeden punkt była nieudana, więc na przerwę Eagles zeszli prowadząc sześcioma punktami.

Po nieciekawej pierwszej połowie, kibice byli świadkami dużo bardziej żywiołowej drugiej odsłony.

Jako pierwszy dla gospodarzy punkt zdobył świwtny tego dnia Sebastian Krzysztofek, który zdobył przyłożenie po efektownej,  serii zagrań drużyy Pomorza. Eagles odpowiedzieli przyłożeniem dobrze grającej tego dnia formacji specjalnej. Po odkopnięciu Seahawks piłkę zablokował przeszło dwumetrowy defensor gości Marek Włodarczyk. Piłka został złapana przez Patryka Nędziaka, który przebiegł z nią 33 jardy,  w drodze do pola punktowego.

Drużyna Pomorze Seahawks

Zwycięska drużyna Pomorze Seahawks.

Jednak to drużyna Seahawks miała ostatnie słowo. Na cztery minuty przed zakończeniem inauguracji, ładnym podaniem popisał  Maciej Siemaszko, którego niedzielny występ nie należał do najlepszych. Siemaszkowypatzrył w okolicach pola punktowego rywali swojego skrzydłowego Tomasza Moskala. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

Za dwa tygodnie Jastrzębie zmierzą się  z beniaminkiem z Białegostoku - Lowlanders. Dwa tygodnie później będą gościć w Gdańsku węgierski zespół Györ Sharks. Będzie to debiut Seahawks w rozgrywkach europejskich - utworzonym niedawno pucharze EFAF Challenge Cup.

Potem nastąpi trzytygodniowa przerwa. 26 kwietnia podejmą w Warszawie Husarię Szczecin.

Aktualne wyniki, tabele i relacje znajdują się na stroniePZFA.

Więcej zdjęć: blog robgr85