Regaty The Tall Ships' Races zakończone: Polacy w czołówce

Łukasz Stafiej
Zakończono startujące na początku lipca w Gdyni regaty The Tall Ships' Racec. Pierwsze miejsce zajął polski żaglowiec "Dar Natury".

Polscy marynarze z "Daru Natury" zajęli pierwsze miejsce w swojej klasie C oraz pierwsze miejsce w całych regatach. Tylko trochę gorzej wypadła załoga "Gdańska", która zajęła odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Oprócz tego nasi marynarze dali z siebie wszystko podczas drużynowych zawodów towarzyszących regatom - stanęli na podium m.in. w biegach przełajowych, rugby i siatkówce.

Regaty The Tall Ships' Races rozpoczęły się wielkim zlotem żaglowców 2 lipca w Gdyni, a zakończyły 31 lipca w litewskiej Kłajpedzie. Więcej o wynikach na stronie zawodów.

Wszystko o The Tall Ships' Races 2009 - lista żaglowców, wideo, zdjęcia, relacje