MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Reuters wybrał Trójmiasto

Robert Kiewlicz
Tymczasową siedzibą centrum Reutersa będzie budynek Baltic Business Centre w Gdyni.





  Fot. Tomasz Bołt
Tymczasową siedzibą centrum Reutersa będzie budynek Baltic Business Centre w Gdyni. Fot. Tomasz Bołt
Jedna z największych agencji informacyjnych na świecie, Reuters otworzy w Trójmieście centrum przetwarzania informacji. Zatrudnienie ma znaleźć ok. 400 osób.

Jedna z największych agencji informacyjnych na świecie, Reuters otworzy w Trójmieście centrum przetwarzania informacji. Zatrudnienie ma znaleźć ok. 400 osób.

Jak dowiedział się "Dziennik Bałtycki", tymczasową siedzibą centrum będzie budynek Baltic Business Centre w Gdyni. Firma jednak szuka odpowiedniego dla siebie miejsca na terenie Gdańska. Obecnie prowadzone są rozmowy z władzami miasta oraz deweloperami. Władze agencji twierdzą, że chcą rozpocząć działalność tak szybko, jak będzie to możliwe.
- Wybraliśmy Gdańsk, ponieważ najlepiej spełnia nasze oczekiwania - mówi Justin Abel, generalny szef działu przetwarzania informacji Reuters. - Byliśmy bardzo zaskoczeni wysokim poziomem umiejętności pracowników. Dodatkowo dobre wrażenie wywarły na nas władze miejskie, przyjazne biznesowi i bardzo pomocne.
Centrum zajmie się zbieraniem danych o rynku kapitałowym, firmach z całego świata, danych makroekonomicznych, kursach walut i notowaniach giełdowych. Nie ma jeszcze potwierdzonych informacji o kwocie inwestycji. Rekrutacja pracowników już trwa. Kilka miesięcy temu na stronach internetowych Reutersa pojawiły się ogłoszenia o pracy. Poszukiwani są m.in. specjaliści ds. administracji, asystenci, specjaliści ds. kadrowych i rekrutacji, analitycy rynku. Przy staraniach o pracę niezbędna jest znajomość języków obcych, nie tylko angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego czy francuskiego, ale też arabskiego.
- Wysokie kwalifikacje pracowników i zdolności językowe zdecydowały w dużym stopniu o wyborze Gdańska przez Reutersa. Poszukiwano nie tylko analityków ze znajomością języków europejskich. U nas znaleziono fachowców znających np. hebrajski - mówi Marcin Szpak, wiceprezydent Gdańska. - Dodatkowo na decyzję wpłynęło to, że w Gdańsku ma swoją siedzibę firma Ecowin, która przejęta została w ubiegłym roku przez Reutersa.
Reuters jest ogólnoświatową firmą dostarczającą wiadomości i dane niezbędne do funkcjonowania instytucji działających na rynkach finansowych, mediów oraz firm. Firma Reuters została założona w Londynie w 1851 roku. Obecnie zatrudnia około 15 tys. osób na całym świecie, w tym ponad 2 tys. dziennikarzy, fotografów i operatorów kamer.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - fałszywe strony lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto