Rezerwy gdańskiej Lechii samodzielnym liderem IV ligi

ZBIGNIEW BRUCKI
Bogusław Lizak (po prawej) i jego koledzy z TKP Tczew po raz kolejny w tym sezonie podzielili się punktami z rywalami. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI

Z drużyn, które po trzech kolejkach IV ligi zajmowały cztery czołowe pozycje w tabeli tylko rezerwy gdańskiej Lechii w czwartej rundzie spotkań zainkasowały trzy punkty. Dzięki temu biało-zieloni samodzielnie przewodzą w tabeli.

Lechia II w meczu na szczycie ograła 2:1(1:1) Gryfa 95 Słupsk trzy punkty zapewniając sobie w ostatniej minucie spotkania. Mecz miał dramatyczny przebieg nie tylko w końcówce. W I połowie padły dwa gole, oba po samobójczych trafieniach. Najpierw w 33 min. po rzucie wolnym egzekwowanym przez Wojciecha Polakowskiego piłkę do własnej bramki skierował obrońca Lechii Michał Żuchowski. Sekundy przed przerwą po strzale Roberta Hirsza podobnym wyczynem popisał się Wojciech Kublik i piłkę z siatki wyciągać musiał bramkarz Gryfa Mateusz Kowalczyk. Końcowy rezultat w 90 min. spotkania ustalił Marcin Pietrowski kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wykonywanego z odległości 30 m od bramki Gryfa. Z pozostałych drużyn z czołówki Bałtyk wzbogacił się o punkt remisując na własnym boisku 2:2 (1:0) z Zatoką Puck. Pozycję wicelidera straciły Orlęta Reda po przegranej w Pruszczu Gd. 0:1 (0:1) z Czarnymi, a pozbawił je jej wiecznie młody Adam Sutkowski strzelając gola Marcinowi Rybandtowi w 8 min. spotkania. To pierwsze zwycięstwo Czarnych w tym sezonie. Wynikiem 1:0 zakończyły się w tej kolejce jeszcze trzy pojedynki: Bytovia Bytów wygrała w Przodkowie z Murkamem, Brda Przechlewo z Arką II Gdynia, a Olimpia Sztum z Czarnymi Czarne. Orzeł Trąbki Wlk. zwyciężył 4:0 Powiśle Dzierzgoń, Gryf Wejherowo 2:0 Poloneza Bobrowniki, a w meczu Orkan Rumia - TKP Tczew gole nie padły.