"Rowerem do pracy" w Gdańsku. 45 pracodawców przystąpiło do kampanii

red.
gdansk.pl/ materiały prasowe
Udostępnij:
45 pracodawców zgłosiło się do społecznej kampanii "Rowerem do pracy", którą w sierpniu zainicjowano w Gdańsku.

Inwencja gdańskich pracodawców promujących dojeżdżanie do pracy na rowerze nie zna granic – od bezpiecznych, zadaszonych parkingów po kilometrówkę rowerową. Wiemy to dzięki zainicjowanej w sierpniu kampanii społecznej pod hasłem „Rowerem do pracy”.

Do udziału w kampanii zgłosiło się aż 45 gdańskich pracodawców. Obecnie pracownicy Referatu Mobilności Aktywnej odwiedzają najbardziej „rowerowe” firmy i wręczają praktyczne upominki osobom, które przyjechały do pracy na rowerze.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła firma Intel Technology Poland, do której na rowerach regularnie dojeżdża 60 pracowników. Pracodawca poprzez liczne udogodnienia zachęca do używania roweru jako środka transportu w drodze do pracy. W budynkach firmy przy ul. Słowackiego można korzystać ze stojaków rowerowych na zewnątrz, oraz w garażu podziemnym. Pracownicy mają także do dyspozycji monitorowaną zamykaną wiatę rowerową z pompką i 25 stojakami oraz prysznice. Pracodawca stworzył także lokalną grupę dyskusyjną, która daje możliwość omawiania wszelkich spraw związanych z rowerami w firmie. Od dwóch lat realizowany jest Program Bike2Work polegający na nagradzaniu drobnymi upominkami pracowników, którzy dojeżdżają do pracy
na rowerach.  

Zdobywca drugiego miejsca - Bank BPH S.A., w swoich lokalizacjach przy ul. Marynarki Polskiej i Płk. Pałubickiego zapewnił zadaszone i zamykane parkingi, stojaki na rowery koło budynków oraz tak zwane „rowerownie” z prysznicami i szafkami. Osoby dojeżdżające do pracy na rowerach mogą także liczyć na bezpłatne zapięcia typu u-lock oraz na wiosenny serwis rowerowy w miejscu pracy. Pracodawca organizuje także EKO konkursy, w których wygrać można m.in. sprzęt rowerowy. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że aż 100 osób zdecydowało się wybrać rower jako środek transportu w drodze do pracy.

Trzecie miejsce w konkursie zajęła Wirtualna Polska S.A., która w swoich dwóch lokalizacjach zapewnia pracownikom wiaty ze stojakami rowerowymi, nad którymi nadzór sprawuje ochrona. Osoby dojeżdżające do pracy na rowerach mogą korzystać z szatni oraz pryszniców, a czas, który na to poświęcają zaliczany jest jako czas pracy. Dzięki przychylnemu nastawieniu pracodawcy, 60 pracowników wybrało rower jako środek transportu.

Dodatkowo organizatorzy kampanii „Rowerem do pracy” postanowili wyróżnić następujących pracodawców: Arla Global Financial Services Centre Sp. z o.o., Polską Unię Mobilności Aktywnej, Lufthansa Systems Poland Sp. z o.o., ENERGA SA, Dr. Oetker Polska Sp. z o.o., PPU OMEGA sp. z o.o., Olivia Business Centre Sp. z o.o. SKA, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Automatic Systems Engineering Sp. z o.o., STU Ergo Hestia S.A., OIE Support Sp. z o.o., Masterlease, Transprojekt Gdański Sp. z o.o. oraz Gdańską Stocznię Remontową.

Kampania „Rowerem do pracy” realizowana jest przez Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku w ramach realizacji europejskiego projektu Central MeetBitbike dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z programu Europa Środkowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie