Rugby: Arka Gdynia 15:14 Ogniwo Sopot [zdjęcia]

W pierwszej kolejce ekstraligi rugby spotkały się dwie drużyny z Trójmiasta - Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Po wyczerpującym meczu, jednym punktem wygrali zawodnicy z Olimpijskiej.

Pierwsze trzy punkty w meczu, strzałem na bramkę, zdobyli bardzo szybko goście z Sopotu, jednak później sytuację na boisku kontrolowali gdynianie. Gospodarze zdobyli kolejno dwa przyłożenia, a gra toczyła się głównie na połowie Ogniwa.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:7 i jak się okazało były to wszystkie punkty, jak żółto-niebiescy zdobyli w tym meczu. W drugiej połowie zawodnicy Arki skutecznie bronili korzystnego wyniku, jednak w ostatnim kwadransie wyraźnie dało się we znaki zmęczenie panującym upałem i inicjatywę przejęło Ogniwo.

Sopocianom udało się zbliżyć wynikiem na jeden punkt i niewiele brakowało, aby kolejna akcja, na pięć minut przed końcem spotkania, zakończyła się wyjściem gości na prowadzenie. Jednak gdynianie zmobilizowali resztki sił i do końcowego gwizdka skutecznie bronili dostępu do linii punktowej.

Arka Gdynia 15:14 Ogniwo Sopot

Arka: Stanisław Kriczun 5, Kazimierz Raszpunda 5, Paweł Nowak 5.

Ogniwo: Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Robert Olszewski 5, Paweł Schulte-Noelle 4.