Sensacja na zakończenie

(Bed)
Wakacyjne zmagania sportowców na gdyńskiej plaży zakończył turniej rugby.	Fot Sławomir Ptasznik
Wakacyjne zmagania sportowców na gdyńskiej plaży zakończył turniej rugby. Fot Sławomir Ptasznik
Wminionym tygodniu na gdyńskiej plaży odbyła się ostatnia seria turniejów organizowanych przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. W poniedziałek tradycyjnie grano w siatkówkę w kat. do 15 lat i 16-19 lat.

Wminionym tygodniu na gdyńskiej plaży odbyła się ostatnia seria turniejów organizowanych przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W poniedziałek tradycyjnie grano w siatkówkę w kat. do 15 lat i 16-19 lat. W młodszej kategorii po raz kolejny triumfowała para Wielgosz/Sypniewski (Gdańsk). Zwycięzcy całego cyklu w finale pokonali 21:18 duet Kąkol/Szulc, który po raz pierwszy wziął udział w gdyńskim turnieju. W meczu o 3 miejsce para Patoła/Łechtański (Gdynia) uporali się natomiast z żeńskim duetem Hewelt/Drewa. W ostatnim turnieju wystąpiło 18 par.
W kategorii 16-19 lat zwyciężyła para Wrzosek/Dziura, którzy w finale pokonali parę Szczypczyk/Rembowicz 21:19. Trzecie miejsce zajęła para Marocki/Żbikowski. W tej kategorii w rywalizaji uczestniczyło 17 par.
We wtorkowych rozgrywkach kat. open najlepsi okazali się Masiak i Gulbicki, którzy zwyciężyli z Sykutem i Kolanem.

W każdą środę i czwartek, kończących się już niestety wakacji, plażę opanowywali miłośnicy futbolu. Nie inaczej było i tym razem. W dwóch kategoriach wiekowych wystartowało w sumie 29-dwuosobowych zespołów. W kat. do 15 lat wygrali Andrzej Grochocki/ Arkadiusz Krynicki, która wyprzedziła Tomasza Rembisza i Gracjana Nastrożnego oraz Mateusza Bochniaka i Marcina Olkowskiego. Wśród nieco straszych piłkarzy tym razem wygrał Przemysław Szeloch i Tomasz Jańczak. Na niższych stopniach podium stanęli natomiast Dawid Turosiński z Maciejem Dmowskim oraz Damian Winiecki z Łukaszem Puszczyńskim.

Na koniec wakacyjnych zmagań plażowych byliśmy świadkami prawdziwej sensacji. W turnieju Multimedia Rugby Cup wygrała żeńska drużyna Hool's Girls, która wyprzedziła chłopców z zespołów "Nie bijcie nas" i "Ruskie pierogi".

Plażowe imprezy wspierają: GT Sport, Multimedia, Stena Line, Idea Centertel, Nordea Bank Polska, Lipton, Orlen SA.
Patronat medialny sprawują: Radio Eska Nord, ,Dziennik Bałtycki", TV Tele-Top i Portal Regionalny Trójmiasto.