Siatkarki Atomu Trefla Sopot kontynuują zwycięską passę [zdjęcia]

Mateusz Zakrzewski/Przemysław Dawid Malak
Przemysław Dawid Malak
PGE Atom Trefl Sopot odniósł szóste zwycięstwo z rzędu w Orlen Lidze. Siatkarki znad morza pokonały w Ergo Arenie Budowlanych Łódź 3:0.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń. Już po chwili na tablicy widniał wynik 5:0, głównie dzięki bardzo dobrym zagrywkom Klaudii Kaczorowskiej. Przyjezdne szybko zniwelowały stratę do jednego „oczka”, ale Atomówki nie dały sobie wydrzeć prowadzenia. Dzięki skutecznej końcówce wygrały pewnie 25:18.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszej partii. Znów od dobrych serwisów rozpoczęła K. Kaczorowska, która zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki. Łodzianki, pomimo słabego początku, rozkręcały się z każdym punktem. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie (14:15). Był to punkt zwrotny seta, bo od tego momentu na parkiecie znowu rządziły jedynie sopocianki, tym razem wygrywając do 21.

W trzecim secie wyraźnie poprawiły się przyjezdne. Grały skuteczniej, czego efektem było nawet pięciopunktowe prowadzenie (4:9). Jednak w pewnym momencie w ich grze zaczęły pojawiać się błędy, co od razu wykorzystały Atomówki. Budowlane do końca walczyły o ugranie choć jednego seta, lecz po trzech piłkach meczowych szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły siatkarki Trefla.

MVP spotkania została wybrana Klaudia Kaczorowska, która była najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu (16 punktów).

Tym zwycięstwem Atomówki znacząco przybliżyły się do zajęcia drugiego miejsca na koniec fazy zasadniczej Orlen Ligi. Teoretycznie mają jeszcze szanse na 1. miejsce, ale nie wydaje się możliwe, aby lider, Chemik Police, przegrał dwa ostatnie mecze. Oznacza to, że siatkarki znad morza w pierwszej rundzie play-off zmierzą się prawdopodobnie znów z Budowlanymi Łódź.

Kolejne ligowe spotkanie sopocianki rozegrają w weekend na wyjeździe z SK Bankiem Legionovia Legionowo. Natomiast w przyszłym tygodniu, w środę, 25 lutego, o godz. 18.00 Atomówki rozpoczną rywalizację o Puchar Polski. Ich przeciwniczkami w 1/4 finału będą siatkarki Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz zostanie rozegrany w ERGO Arenie.

PGE ATOM Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 26:24)

PGE ATOM Trefl Sopot: Leys (11), Bełcik (1), Efimienko (5), Cooper (8), Kaczorowska (16), Zaroślińska (8), Durajczyk (libero) oraz Miros (10), Kaczmar

Budowlani Łódź: Śliwa (2), Polańska (7), Ściurka (7), Popović (5), Pycia (10), Sieczka (12), Courtois (libero) oraz Skrzypkowska (1), Sikorska, Pacak, Kajzer, Grajber (1)