Siatkówka: Lotos Trefl Gdańsk - MUKS Joker Rodło Piła (3:2)

Piątkowe spotkanie siatkarzy Gdańska i Piły dostarczyło nam nie lada wrażeń. W 18. kolejce spotkań I Ligi Siatkówki mężczyzn trójmiejski zespół zwyciężył dopiero po tie-breaku 3:2 (21:25, 25:15, 23:25, 25:17, 15:13).

Początek spotkania, jak i cały pierwszy set należał do Jokera. Zespół zdobył przewagę już przy pierwszych piłkach i utrzymywał 2-5 punktową przewagę już do końca tej części meczu, wygrywając ostatecznie 25:21.

Zmiana stron i drugi set dały całkiem wyrównany początek, aż do remisowego stanu 4:4, po którym niewielką przewagę zdobywają Gdańszczanie. Ta partia należała do nich, po zagrywce Wilka mieli już cztery oczka przewagi (14:10). Pomimo starań gościom nie udało się już uratować sytuacji i set skończył się sporą przewagą punktową na korzyść Lotosu Trefla (25:15).

Kolejny set rozpoczął się niewielką stratą po stronie Piły. Kolejne punkty wpadały niemal po równo na konta Trefla i Jokera, ale Trefl dał się jednak dogonić przy stanie 18:18. Bardzo wyrównana końcówka dawała kolejne remisy i zmiany lidera. Ostatecznie szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę siatkarze Jokera Rodło (23:25).

Czwarta partia należała znów do gospodarzy. Szybko odrobili oni 2-punktową stratę, po czym wyszli na prowadzenie. Dobre akcje naszego zespołu i niewielkie błędy po stronie gości dały Treflowi zwycięstwo (25:17) i wyrównanie stanu setów 2:2.

Bardzo wyrównanego tie-break'a zwyciężają gospodarze (15:13).

Dzięki trzem punktom za zwycięstwo z Jokerem Rodło, siatkarze Lotosu Trefla umocnili się na pozycji lidera tabeli (36 punktów/16 meczy), na drugim miejscu jest GTPS Gorzów Wielkopolski (32 pkt/16 meczy), a na trzecim Joker Rodło Piła (31 pkt/17 meczy).

Skład drużyn:
Lotos Trefl Gdańsk: Enrique de la Fuente, Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Jarosław Macionczyk, Daniel Wilk, Waldemar Świrydowicz, Michał Kaczmarek, Michał Żurek (libero) oraz Artur Ratajczak, Rafał Sobański, Andrzej Skórski, Thomas Edgar, Patryk Szczurek

MUKS Joker Rodło Piła: Maciej Gorzkiewicz, Witold Chwastyniak, Mateusz Jasiński, Radosław Zbierski, Jakub Kowalczyk, Paweł Kaczorowski, Adrian Mihułka (libero) oraz Patryk Strzeżek, Damian Schulz, Jakub Radomski, Mateusz Januszewski

7 nadziei Trójmiasta - zagłosuj na najlepszą kandydaturę!

7 nadziei Trójmiasta | Wygraj 500 zł | Wyciągi i stoki narciarskie | Open'er 2011 | Matura 2011 | Próbny egzamin gimnazjalny | Lodowiska w Trójmieście