Siatkówka: Lotos Trefl Gdańsk w finale play-off! [Zdjęcia]

Gdańszczanie po raz 3 z rzędu pokonali zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, zapewniając sobie tym samym miejsce w finałach play-off. Spotkają się tam z radomskim Jadarem.

Sobotni mecz zakończy się już po trzech setach. Lotos Trefl Gdańsk pokonał Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 (26:24, 25:21, 25:19).

Pierwszy set był wyrównany, jednak goście już na początku stracili 4 oczka, które udało im się nadrobić dopiero w końcówce tej części. Doszło do wyrównania przy stanie 24:24, po czym Gdańsk zdobył 2 punkty z rzędu, wygrywając seta.

Drugi etap spotkania gospodarze ponownie rozpoczęli od prowadzenia. Utrzymywali je aż do remisu 11:11. Dalej seria remisów aż do stanu 16:16, po którym przewagę zdobył Trefl, utrzymując ją już do końca. Dzięki temu prowadzili już 2:0.

Również trzecią partię od prowadzenia rozpoczęli trójmiejscy siatkarze, nie oddając go już do końca spotkania. Przy stanie 15:12 siatkarze Rajbudu GTPS otrzymali żółtą kartkę, darowując tym samym dodatkowy punkt Lotosowi Trefl. Kolejne udane akcje Żółto-czarnych doprowadziły do zwycięstwa w ostatnim secie i całym meczu 3:0. Z sektora Klubu Kibica posypało się kolorowe konfetti.

Dwa pierwsze spotkania finałowe siatkarze Lotosu Trefla rozegrają na parkiecie Jadaru. Mecze w Radomiu zaplanowano na 16 i 17 kwietnia, zaś kolejne starcie w Gdańsku - 30 kwietnia.

Lotos Trefl Gdańsk 3:0 Rajbud GTPS Gorzów Wlkp.
(26:24, 25:21, 25:19)