Skra Bełchatów pokonała Lotos Trefl Gdańsk na otwarcie ligi [zdjęcia]

Maciej Czarniak
To było prawdziwie mistrzowskie otwarcie sezonu PlusLigi. Do ...
To było prawdziwie mistrzowskie otwarcie sezonu PlusLigi. Do ... Maciej Czarniak
To było prawdziwie mistrzowskie otwarcie sezonu PlusLigi. Do Ergo Arena przyjechał mistrz Polski, ale gdańszczanie postawili mu twarde warunki.

Otwarcie sezonu wypadło dość ciekawie. Beniaminek z Gdańska, mimo tego że nie dawano mu żadnych szans w starciu z jednym z najlepszych zespołów na świecie, pokazał że może jeszcze nie raz zaskoczyć w tym sezonie.

Pierwszy set rzeczywiście był bez historii, a gdańszczanie wyszli na boisko po prostu zbyt przestraszeni i zdenerwowani, ale drugi mogli i powinni już rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety przy prowadzeniu 17:13 zespół chyba przestraszył się możliwości wygrania seta i przegrał kolejne punktów. Rywal tak doświadczony jak ten z Bełchatowa nie mógł już oddać prowadzenia w secie.

W trzecim secie walka toczyła się niemal punkt za punkt, ale tym razem Trefl wytrzymał presję, a pomogło także szczęście w najważniejszych momentach. Mimo przegrywania 22:23 gdańszczanie nie załamali się i po bloku Hietanena, oraz autowym ataku Wlazłego udało się wygrać seta.

Podobny przebieg miała także ostatnia partia meczu. Po udanym początku gospodarzy Skra odrobiła kilka punktów straty i wynik długo oscylował w okolicach remisu. Niestety przy remisie 19:19 Skra pokazała dlaczego jest mistrzem. Świetnie zagrała końcówkę i wygrała seta 25:20, a cały mecz 3:1.

- Mamy bardzo przebudowany zespół i potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie się. Finowie grają z nami dopiero kilka dni - mówił po meczu Michał Kaczmarek, środkowy Lotosu Trefla Gdańsk. - Skra to bardzo wymagający rywal, ale pokazaliśmy że potrafimy grać w siatkówkę.