Skuteczny rewanż biało-zielonych

(kast)
Na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta spotkały się wczoraj w kontrolnej grze dwa gdańskie zespoły. Czwartoligowa Lechia pokonała występującą w klasie okręgowej Polonię 3:1 (0:0).

Na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta spotkały się wczoraj w kontrolnej grze dwa gdańskie zespoły. Czwartoligowa Lechia pokonała występującą w klasie okręgowej Polonię 3:1 (0:0). Biało-zieloni zrewanżowali się więc sąsiadom zza miedzy za niespodziewany remis sprzed kilku tygodni. Bramki zdobyli: dla Lechii - Jakub Wiszniewski 2 (jedna z karnego) i Dawid Jędrzejak; dla Polonii - Bartosz Anusik.

Lechia: Opuszewicz - Czajka, Morka, Kowalski, Żuk - Gronowski, Borkowski, Wiszniewski, Ciucias - Melaniuk, Wasicki oraz Ditrich, Jędrzejak i Łukowski.

Polonia: Hajko - Górski, Skarżyński, Nadolski, Ciupiński - Antończuk, Klimowicz, Pawelec, Boniecki - Dobies, Anusik oraz Kołc, Daschke, Krygier i Sokołowski.

W pierwszej połowie spotkanie było jeszcze w miarę wyrównane, ale po przerwie Lechia, która nie wystąpiła w najsilniejszym składzie, wykazała swoją wyższość. Wygrała zasłużenie, co podkreślali zresztą obaj trenerzy.

- Mecz stał na wyższym poziomie niż spotkanie rozegrane przed kilkoma tygodniami - powiedział trener Polonii, Stanisław Stachura. - Także dzięki temu, że odbył się w lepszych warunkach.

- Zmieniliśmy nieco cykl treningowy i efekty były widoczne - przyznał szkoleniowiec Lechii, Jerzy Jastrzębowski. - Chociaż w naszej grze było sporo mankamentów. Marnujemy zbyt wiele strzeleckich sytuacji.