Sopot Basket Cup: Polska wygrała z Włochami 66:62, ale musi się zadowolić drugim miejscem [zdjęcia]

Dmochowski
Dmochowski
Dowodzeni przez Michał Ignerskiego Biało-Czerwoni wygrali z Włochami, ale zabrakło im trzech punktów, by zająć pierwsze miejsce w Sopot Basket Cup.

W pierwszej kwarcie mecz był bardzo wyrównany (17:17), a w drugiej to Włosi wygrali (18:15), ale po przerwie to Biało-czerwoni dyktowali warunki, choć po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 50:50. W ostatniej kwarcie na prowadzenie szybko wyszli Włosi, ale najpierw punktował Gortat, a później Ignewski, później znów Włosi i kolejny remis. W tym momencie coraz mocniej zaczęli dominować Polacy i trzy minuty przed końcem prowadzili już sześcioma oczkami. To niestety rozluźniło naszych i Italia zniwelowała prowadzenie do dwóch oczek, na szczęście na koniec dwa razy z wolnego trafił Skibniewski i ostatecznie Polska wygrała 66:62.

W Biało-czerwonych najlepiej zaprezentował się Michał Ignerski, który zdobył 21 punktów, w tym dwa razy trafił za trzy. Marcin Gortat zdobył tym razem tylko dziewięć oczek.

Zobacz zdjęcia z poprzedniego meczu: Sopot Basket Cup: Polska 99:74 Łotwa