Spotkanie "w babskim gronie" na Politechnice Gdańskiej

Redakcja MM
Redakcja MM
3 kwietnia uczelnia organizuje spotkanie ze swoimi studentkami i ...
3 kwietnia uczelnia organizuje spotkanie ze swoimi studentkami i ... materiały prasowe PG
3 kwietnia uczelnia organizuje spotkanie ze swoimi studentkami i absolwentkami. "Dowiecie się, jak oszukać przeznaczenie" - zachęca PG.

W ramach dnia otwartego dla dziewczyn przyjść i porozmawiać z (przyszłymi) paniami inżynier można o godz. 9.30 na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym.

Zobacz: Studentka Politechniki skonstruowała nietypowy chodzik

Ten dzień to będzie wielka imprezy informacyjnej. Uczestniczki dowiedzą się, jakie kierunki studiów oferuje Politechnika Gdańska, jak skorzystać z zagranicznej wymiany studenckiej, jak starać się o stypendia. Będzie też okazja, by porozmawiać z pracownikami Biura Karier PG oraz dowiedzieć się, jakie zawody reprezentują kobiety zatrudnione w firmach przemysłowych. Czyli uczestniczki czeka spotkanie z przedstawicielkami firmy Eaton.

Czytaj: Dziewczyny z Politechniki Gdańskiej wróciły z zawodów jako wicemistrzynie Europy [zdjęcia]

Z okazji dnia otwartego na dziewczyny przygotowano kilka atrakcji specjalnych, między innymi: pokaz samoobrony dla kobiet i spotkanie z pomysłowymi kobietami z tytułami inżyniera, które mają na koncie własne wynalazki. Jedną z nich będzie autorka innowacyjnego chodzika dla dzieci – inż. Monika Wilczyńska. Opracowała ona "Pomykacz", urządzenie przypominające trzy połączone ze sobą dmuchane kółka, wewnątrz których znajduje się siedzisko. Ułatwia ono małym dzieciom chodzenie i pływanie. Swój pomysł Wilczyńska zamierza opatentować i już złożyła w tym celu odpowiedni wniosek.

W planie dnia jest także spotkanie pod tytułem: "Kobiety i fizyka, czyli jak oszukać przeznaczenie?". Poprowadzi je najlepsze koło naukowe w kraju – Koło Naukowe Studentów Fizyki PG.

Co więcej, od godz. 11 można będzie zajrzeć na każdy wydział Politechniki Gdańskiej. A tam czekają kolejne atrakcje. Więcej informacji, wraz ze szczegółowym program znajdziemy tutaj.

Kobiece statystyki

  • obecnie na Politechnice Gdańskiej studiuje 9 957 kobiet;

  • Liczba studentów przyjętych na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2013/14 to 5607, w tym kobiet: 2 259;

  • Liczba doktorantów: 675, w tym kobiet: 279;

  • Liczba osób, które rozpoczęły studia doktoranckie w roku 2013/14: 166, w tym kobiet: 83

 

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Dodaj ogłoszenie