SPR Lublin - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 31:30

Piłkarski ręczne Dableksu AZS AWFiS nie zagrają w finale mistrzostw Polski. Decydujący mecz półfinałowy przegrały w Lublinie i pozostanie im rywalizacja o brązowy medal. Pierwszy mecz już za tydzień.

Zgodnie z przewidywaniami od samego początku to spotkanie było bardzo zacięte. Dopiero po kwadransie przewagę uzyskał bardziej doświadczony zespół lubelski, przez co w 20 minucie gdańszczanki przegrywały 11:14. Przed przerwą zdołały jeszcze zmniejszyć stratę do dwóch bramek.
Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęły szczypiornistki Dableksu. Świetnie w bramce spisywała się Małgorzata Sadowska i w 40 minucie akademiczki wygrywały 19:18.
- W tym momencie dało znać o sobie cwaniactwo zawodniczek SPR. Moje podopieczne dały złapać się na dwuminutowe kary i gospodynie wykorzystały to zdobywając pięć bramek z rzędu - opowiada Jerzy Ciepliński, trener AZS AWFiS.
Do końca meczu gdańszczanki musiały już gonić. Kiedy w 55 minucie przegrywały 26:31, wydawało się, że losy tego półfinału są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Dwa razy celnie rzuciła Anna Musiał, po razie Wioleta Serwa oraz Monika Stachowska i w 59 minucie było tylko 30:31. Kolejna akcja gospodyń nie przyniosła im bramki. Na 15 sekund przed końcem spotkania piłkę odzyskały zatem zawodniczki z Gdańska. Niestety, nie zdołały już zakończyć akcji rzutem i przyjdzie im zagrać o brązowy medal.
- Górę wzięło większe doświadczenie naszych rywalek. Do finału zabrakło tak niewiele. Na pewno jest lekki niedosyt. Mobilizacja w zespole jest jednak duża i mamy spore szanse na wywalczenie brązowego medalu. I trzeba zrobić wszystko, aby tej okazji nie zaprzepaścić - powiedział trener Ciepliński.
W Lublinie słabiej zagrała Daria Bołtromiuk, która zdobyła tylko jednego gola. - Daria raz rzuca więcej, a raz mniej. W Lublinie trafiła tylko raz, mniej bramek zdobywa ostatnio też Edyta Chudzik. Na usprawiedliwienie Bołtromiuk trzeba jednak powiedzieć, że była pilnowana bardziej pieczołowicie niż pozostałe nasze zawodniczki - zakończył Ciepliński.

SPR Lublin - Dablex AZS AWFiS 31:30 (16:14)

SPR Lublin: Chemicz, Pierzchała - D. Malczewska 6, Rola 6, Duran 10, Marzec 3, Skrzyniarz 4, Włodek 1, Majerek 1, Aleksandrowicz, E. Malczewska, Damięcka, Hipnarowicz, Kot, Wojdat.
Dablex AZS AWFiS: Sadowska - Chudzik 1, Stachowska 6, Musiał 6, Serwa 7, Łabul 5, Bołtromiuk 1, Wilamowska 2, Szwed 1, Mielczewska 1.
Stan play off (do 2 zwycięstw): 2:1. SPR Lublin zagra w finale, a Dablex o brązowy medal mistrzostw Polski.