18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdź, jakim typem partnerki jesteś

abcZdrowie.pl
by LyndaSanchez via Flickr.com
Każdy związek jest inny, ale wszystkie relacje partnerskie rządzą się tymi samymi prawami. Obie strony przyjmują bowiem specyficzne role – jakie postawy kobiet są najczęstsze?

Udany związek trudno jest zdefiniować jednym zdaniem. Mimo iż większość osób zgodzi się, że fundamentem silnej relacji z partnerem jest wzajemna miłość i zaufanie, wyliczanie najważniejszych wartości w związku przez zaledwie kilka osób mogłoby skończyć się utworzeniem długiej listy – nierzadko sprzecznych – cech idealnej relacji partnerskiej. Każdy z nas ma bowiem indywidualne podejście do partnerstwa i inne jego wyobrażenie. Na podstawie wyznawanych wartości i postaw, jakie przejawiają kobiety będące w związku, można wyróżnić 10 najczęściej występujących wzorców zachowań.

Kobieta w związku

Złożoność kobiecej natury sprawia, iż stosunkowo rzadko można spotkać osobę prezentującą cechy tylko jednego typu partnerki. Zwykle kobiety przejawiają mieszane typy postawy – nierzadko w zależności od sytuacji. Jakie jest twoje podejście do związków?
• Jeśli sądzisz, że podstawą udanego związku jest bliskość fizyczna, prezentujesz postawę kochanki. Kobiety, które podzielają twoje podejście, są zwykle przekonane, że dobry seks zapewni im trwałość relacji – co ciekawe, w większości przypadków mają rację, choć, zdaniem ekspertów, ideałem jest połączenie roli kochanki z postawą przyjaciółki.
• Przyjaciółka wyróżnia się dojrzałością emocjonalną i troską o partnera. Na każdym kroku okazuje partnerowi miłość i wspiera go w codziennym życiu. Jeśli uważasz, że dobra atmosfera w związku i wzajemna życzliwość to najważniejsze wartości w relacji z partnerem, to właśnie tę postawę możesz uznać za bliską sobie.
• Czy masz tendencję do wiązania się z mężczyznami niedojrzałymi emocjonalnie? Jeśli więcej niż raz uwikłałaś się w relację, w której to ty musiałaś być oparciem dla partnera, wykazujesz cechy partnerki-matki. Troska o mężczyznę nie jest problemem – w każdym zdrowym związku element opiekuńczości pojawia się w sposób naturalny – jednak nadmierna ingerencja w sprawy partnera i podejmowanie za niego prostych decyzji to prosta droga do rozczarowania nim i samym związkiem.
• Nierówny układ sił ma miejsce także w relacji, w której to mężczyzna pełni rolę opiekuna, a kobieta wchodzi w rolę dziecka. Taką postawę przyjmują zwykle kobiety, które są niedojrzałe emocjonalnie, a w partnerze szukają wsparcia.
• Czy masz naturę stratega, a twoje podejście do relacji damsko-męskich cechuje zimna kalkulacja? Jeśli tak, masz w sobie coś z kobiety-dyplomatki. Ten typ partnerki ceni sobie harmonię w związku i stale szuka sposobów na utrzymanie jej za pomocą wniosków wyniesionych z wcześniejszych doświadczeń i obserwacji.
• Jeśli dobre relacje z partnerem są dla ciebie mniej ważne niż dreszczyk emocji, związany z dominacją nad mężczyzną, wykazujesz cechy kobiety-rywalki. W twoim związku z pewnością nie brakuje emocji, gdy toczysz kolejną walkę o przywództwo w stadzie, ale pamiętaj, że twoja determinacja w dążeniu do celu może być początkiem końca twojej relacji z partnerem.
• Pojęcie walki jest obce partnerce-księżniczce. Jej cel to adoracja ze strony partnera – osiąga zadowolenie tylko wtedy, gdy widzi oznaki jego oddania. Co ciekawe, księżniczka nie czuje się zobowiązana do odwzajemnienia jego starań. Pieszczoty, czułe słowa i gesty ze strony mężczyzny uważa za należne sobie i nie potrafi docenić wysiłku, jaki wkłada partner w utrzymanie relacji.
• Uwielbienie to ostatnia rzecz, na jaką może liczyć partnerka-niewolnica. Jej mężczyzna zdołał zdominować ją do tego stopnia, że jej jedynym celem jest trwanie w związku i niedopuszczanie do wybuchów agresji partnera. Postawa niewolnicy jest typowa dla toksycznych relacji, w których kobieta jest ofiarą przemocy, ale nie szuka pomocy z zewnątrz.
• Jeśli prowadzisz podwójne życie, masz w sobie wiele z partnerki-gracza. Zdradzając stałego partnera z innymi mężczyznami, mścisz się na nim za dawne urazy i ośmieszasz go w swoich oczach, dopełniając tym samym zemsty. Im dłużej udaje ci się ukrywać niewierność, tym niżej oceniasz swojego partnera („Nawet się nie zorientował”).
• Prowadzenie cichej wojny z mężczyzną nie jest w stylu partnerki-echo. Ta postawa cechuje się bezrefleksyjnym uwielbieniem dla partnera. Kobieta-echo nie widzi wad w swoim mężczyźnie – wszystko, co on robi i mówi jest jej zdaniem słuszne. Stopniowo przejmuje system wartości partnera i jego sposób myślenia.

Będąc w związku, warto czasem zastanowić się, czy postępując w dany sposób, nie działamy na niekorzyść samej siebie i swojej relacji z partnerem. Niektóre z wyżej wymienionych postaw sprawiają wrażenie skazanych na niepowodzenie – jeśli odnalazłaś w nich swoje cechy, może czas na zmiany?

Partnerem serwisu jest

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mistrzostwa Polski i Debiuty w Kulturystyce i Fitness w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto