Stal Mielec - Gedania Gdańsk 3:0

(m)
Siatkarki Energi Gedania są jedyną drużyną bez zwycięstwa w serii A pierwszej ligi. W trzeciej kolejce przegrały wyraźnie w Mielcu z Telenetem 0:3 (13:25, 14:25, 16:15).

Energa: Bełcik, Kuczyńska, Drzewiczuk, Kruk, Szyjanowa, Wiśniewska - Siwka (libero), Ordak, Sołodkowicz, Tomsia.

Zmiana trenera - Marek Mierzwiński zastąpił Witolda Jagła - nie przyniosła poprawy wyników. Zdaniem mieleckich dziennikarzy gdańszczanki zagrały wręcz beznadziejnie.
Tylko na początku pierwszego seta prowadziły wyrównaną walkę. Później przeciwnik uzyskiwał przewagę, a w drugiej i trzeciej partii wyższość gospodyń nie podlegała od początku.

- Dziewczyny sprawiały wrażenie sparaliżowanych - powiedział trener Mierzwiński. - Nie wiem co się stało! Może gorący doping publiczności przytłumił moje zawodniczki. Próbowałem zmieniać ustawienia, ale nie przyniosło to rezultatu.
Szkoleniowiec pochwalił jedynie Aleksandrę Kruk i Annę Sołodkowicz.

- Ola jako jedyna zagrała na swoim poziomie. Z kolei Ania dawała dobre zmiany - dodał Mierzwiński.
Kolejne spotkanie gedanistki rozegrają dopiero 17 stycznia. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach przeznaczona na przygotowania reprezentacji do turnieju kontynentalnego o awans do igrzysk olimpijskich w Atenach. Trener Andrzej Niemczyk powołał dwie gedanistki, Izabelę Bełcik i Berenikę Tomsię.