Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica 4:3

Hokeiści Stoczniowca w trzecim swoim meczu nowego sezonu odniesli pierwsze zwycięstwo. W Małej Hali Olivia pokonali w piątek KTH Krynica, beniaminka ekstraligi 4:3.

Trener Tadeusz Obłój wprowadził do składu kilka zmian personalnych a największą była obsada bramki. Miejsce Przemysława Odrobnego między słupkami zajął Sylwester Soliński, dla którego był to debiut w tym sezonie w oficjalnym meczu.
Gdańszczanie od początku spotkania mieli przewagę i już w 5. minucie udokumentowali ją zdobyciem gola. Jego autorem był Wojciech Jankowski. W 14. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Skrzypkowski, który z bliska pokonał bramkarza rywali.
W drugiej tercji gospodarze nadal przeważali, ale nie potrafili tego potwierdzić kolejnymi bramkami, grając nawet w podwójnej przewadze. Do siatki trafiali za to hokeiści z Krynicy i to dwukrotnie. Zamiast pewnego prowadzenie po 40 minutach był remis 2:2.
Gdy w 42. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:3 w gdańskiej ekipie nie było wesoło. W końcu jednak koledzy Solińskiego z pola wzięli się w garść. Najpierw - w 45. minucie - po solowej akcji do kolejnego remisu doprowadził Petr Janecka. Dwie minuty później wynik meczu ustalił Tomasz Ziółkowski.