Stoczniowiec lepszy od mistrza

Choć zdjęcie na to nie wskazuje to jednak hokeiści Stoczniowca byli górą.
Choć zdjęcie na to nie wskazuje to jednak hokeiści Stoczniowca byli górą. Fot. Robert Kwiatek
Niech żałują ci, którzy wczoraj nie przyszli do hali Olivia. W meczu ekstraklasy hokeja na lodzie Stoczniowiec Gdańsk, po dobrym spotkaniu, pokonał Unię Oświęcim 1:0.

Gdańszczanie prowadzenie mogli objąć już w pierwszej tercji. Już w 6 min. Zdenek Juraszek przegrał pojedynek z bramkarzem Unii, Tomaszem Jaworskim. Dwie minuty później, po kontrataku gości, strzał Dalibora Rimskiego obronił Tomasz Wawrzkiewicz. Zresztą obaj bramkarze przez całe spotkanie należeli do najjaśniejszych punktów swoich zespołów. W 14 min grający w osłabieniu gdańszczanie przeprowadzili kontratak i po strzale Andrieja Raszczyńskiego, obrońca Unii Sebastian Gonera ruszył bramkę, uniemożliwiając zdobycie gola. Sędzia podyktował rzut karny, ale Raszczyński przegrał pojedynek z Jaworskim.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej tercji. W 44 min Raszczyński wycofał krążek do Bartosza Leśniaka, a ten silnym strzałem spod niebieskiej linii zaskoczył zasłoniętego bramkarza Unii. W końcówce meczu hokeiści Unii starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Jednak strzały Rimskiego i Mariusza Puzio kapitalnie bronił Wawrzkiewicz.

- Oby więcej takich meczów w polskiej lidze. Graliśmy dobrze, ale nieskutecznie. Gratuluję Stoczniowcowi zwycięstwa - powiedział Karel Suchanek, trener Unii.
- Ten mecz mógł podobać się kibicom. Myślę, że szkoleniowiec Unii nie będzie miał do nas żalu, że wygraliśmy, bo oni zabrali nam już w tym sezonie 9 punktów - dodał Marian Pysz, trener Stoczniowca.
- Jeśli w naszej lidze więcej spotkań będzie stało na takim poziomie, to dobrze wróży reprezentacji. Obu bramkarzy nie widziałem jeszcze w tak dobrej formie - stwierdził Wiktor Pysz, selekcjoner kadry.

Stoczniowiec - Unia 1:0 (0:0, 0:0. 1:0)

Bramka: Bartosz Leśniak - Andriej Raszczyński - Zdenek Juraszek (43:28 min).

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz - R. Fraszko, Wróbel - Błażowski, Bagiński, Myszka; Leśniak, Smeja - Raszczyński, Moskal, Juraszek; Cychowski, Bukowski - Kostecki, A. Fraszko, Jankowski. Kary: 18 min.
Sędziował: Tadeusz Godziątkowski (Bydgoszcz). Widzów 700.