Stoczniowiec przegrał z Podhalem

(stan)
Stoczniowiec Gdańsk przegrał w Olivii z Podhalem Nowy Targ 5:7 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Stoczniowiec bardzo dobrze wszedł w mecz z trzecim zespołem ligowej tabeli, bo już w piątej minucie objął prowadzenie. Gdańszczanie grali jak równy z równym, a do tego znakomicie bronił Michał Kieler. I nawet na wyrównującego gola Podhala potrafili odpowiedzieć kolejnym trafieniem.

Dużo emocji dostarczyła druga tercja tego spotkania. Już na początku tej części faulowany był Mateusz Gościński i sędzia podyktował rzut karny dla Stoczniowca, ale napastnik gdańskiego zespołu nie wykorzystał tej sytuacji. Trzeci gol mógł postawić gospodarzy w znakomitej sytuacji. Zmarnowany karny się zemścił, bo potem to goście zdobyli dwie bramki i objęli prowadzenie. Stoczniowiec wyrównał, ale kolejnego gola dla Podhala sędziowie przyznali po weryfikacji zapisu wideo. W końcowych sytuacjach drugiej tercji gdańszczanie zdobyli czwartego gola i ponowie był remis w tym zaciętym meczu.

Trzecia tercja dopiero pokazała wyższość Podhala. Hokeiści z Nowego targu zdobyli trzy gole, a gdańszczanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Mecz jednak mógł się podobać, a Stoczniowiec postawił trudne warunki gry drużynie Podhala.

Stoczniowiec Gdańsk - Podhale Nowy Targ 5:7 (2:1, 2:3, 1:3)

Bramki: 1:0 Sochacki (5), 1:1 Zapała (8), 2:1 Różycki (11), 2:2 Zapała (24), 2:3 Lossafov (26), 3:3 Wrycza (33), 3:4 Bryniczka (38), 4:4 Pesta (40), 4:5 Hattunen (46), 4:6 Bryniczka (52), 4:7 Gruszka (55), 5:7 Szczerbakow (55)

Stoczniowiec: Kieler (26 Szczerba) - Kantor, Wsół; Sochacki, Różycki, Gościński - Lehmann, Nowak; Skutchan, Rompkowski, Marzec - Dolny, Wachowski; Nasca, Pesta, Szczerbakow oraz Gerasimenko, Wrycza, Ziółkowski, Strużyk

Podhale: B. Kapica (41 Jucers) - Wojdyła, Haverinen; Jokila, Zapała, Lossafov - Różański, Syrei; Hattunen, Bryniczka, Gruszka - Łabuz, Jaśkiewicz; Michalski, Neupauer, D. Kapica - Stypuła, Michalski; Siuty, Olchawski, Svitac