Stoczniowiec rozbity w Sosnowcu

Rafał Rusiecki
Gdańscy hokeiści wrócili z meczu z Zagłębiem Sosnowiec z bagażem aż 9 bramek! Podopieczni trenera Tadeusza Obłoja niespodziewanie wysoko przegrali w niedzielę aż 2:9.

Z pewnością spore znaczenie na tak słabą postawę Stoczniowca poza domem mają wyjazdy w dniu spotkań. Podobnie było chociażby w meczu z Cracovią sprzed tygodnia, kiedy to biało-niebiescy przegrali aż 3:10.
Tym razem, w Sosnowcu, honorowe trafienia dla gdańszczan uzyskał Tomasz Ziółkowski. 21-letni napastnik Stoczniowca dwukrotnie wykorzystał dobre podania Szymona Marca i pokonał Bartłomieja Nowaka. Pierwsza bramka Ziółkowskiego dawała gdańszczanom remis 1:1, a padła ona w 5 minucie spotkania. Inauguracyjną tercję Stoczniowiec przegrał jednak 1:3. W drugiej gdańszczanie praktycznie nie istnieli na lodowisku, a Zagłębie dorzuciło cztery kolejne gole. Po pięciu straconych bramkach Przemysława Odrobnego zmienił Sylwester Soliński, ale i on był bezradny wobec naporu sosnowieckich hokeistów. Zagłębie wygrywając w niedzielę zdobyło pierwsze 3 punkty w sezonie (w 5 meczach).