Stoczniowiec wygrał po karnych w Bytomiu

Paweł Rydzyński
Polonia Bytom - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:4 po karnych (1:0, 1:2, 1:1; dogrywka 0:0) Bramki: 1:0 Gabriel Da Costa (4), 1:1 Roman Skutchan (22), 1:2 Josef Vitek (28), 2:2 Łukasz Rutkowski (28), 2:3 Vitek (44), 3:3 ...

Polonia Bytom - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:4 po karnych (1:0, 1:2, 1:1; dogrywka 0:0)
Bramki: 1:0 Gabriel Da Costa (4), 1:1 Roman Skutchan (22), 1:2 Josef Vitek (28), 2:2 Łukasz Rutkowski (28), 2:3 Vitek (44), 3:3 Krzysztof Kuźniecow (46), 3:4 karny: Mateusz Strużyk.
Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Młynarczyk; Skutchan, Jurasek, Vitek - Benasiewicz, Skrzypkowski; Kostecki, Rzeszutko, Jankowski - Smeja, Leśniak; Furo, Poziomkowski, Strużyk oraz Bigos.

W ostatnim w tym roku meczu Polskiej Ligi Hokejowej Stoczniowiec Gdańsk wygrał po serii rzutów karnych 4-3 z Polonią w Bytomiu.
Gdy zawodnicy innych drużyn PLH myśleli już o Wigilijnej wieczerzy, w Bytomiu jeszcze grano (mecz rozpoczął się o 18, pozostałe spotkania 34. kolejki PLH o 16 lub 17). Trener Stoczniowca dał w drugim kolejnym meczu (podobnie jak w piątek z Cracovią, kiedy to "Stocznia" wygrała także 4-3, z tym że po dogrywce) szansę Mateuszowi Strużykowi. I to właśnie 18-letni Strużyk popisał się decydującym strzałem w serii karnych.
Po chorobie do składu powrócił Tobiasz Bigos. Nie zagrali natomiast nadal chory Maciej Urbanowicz oraz kontuzjowani Bartłomiej Wróbel, Mikołaj Łopuski i Marek Sowiński.
PLH wznowi działalność 4 stycznia. Tego dnia Stoczniowiec zagra w Sosnowcu z Zagłębiem. Stawką może być trzecie miejsce po sezonie zasadniczym.