Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci UG mają swoje radio

Łukasz Stafiej
Łukasz Stafiej
Na UG ruszyła pierwsza w historii uczelni rozgłośnia radiowa. - Jesteśmy dla studentów - mówią młodzi radiowcy z internetowego Radia MORS.

- Nie będziemy bali się podejść z mikrofonem do wykładowcy, wpaść na wykład czy nawet poruszać nie zawsze wygodne dla uczelni, a ważne dla studentów sprawy - zapowiada Michał Nitkowski, redaktor programowy Radia MORS.

Mega Otwarte Studenckie Radio - bo tak brzmi pełna nazwa uniwersyteckiej rozgłośni - ruszyło 1 stycznia i już może się pochwalić całkiem rozbudowaną ramówką. W programie studenci znajdą kulturalny i imprezowy rozkład jazdy, audycje kinowe i literackiej ("Kinostrada", "Raport literacki"), programy publicystyczne ("Oko na widelcu", "Godzina z pasjonatem") czy szereg audycji muzycznych ("Dwie strony rocka", "R'n'B night", "Cafe del Sol"). Wkrótce ma ruszyć serwis informacyjny, spotkania z gośćmi, a nawet słuchowiska.

- Jesteśmy dla studentów i dla nich przygotowujemy naszą ramówkę, dlatego audycje nadajemy wieczorami, a przez resztę dnia puszczamy muzykę - tłumaczy Alicja Jelska, redaktor naczelna. - Wciąż też kompletujemy zespół, więc zapraszamy do współpracy wszystkich z ciekawymi pomysłami i chęcią działania.

Nie trzeba być żakiem, aby spróbować swoich sił w MORS, ale - jak przyznają studenci tworzący radio od początku - jest to wyjątkowe doświadczenie dla każdego adepta dziennikarstwa.

- Wszystkiego musieliśmy nauczyć się od zera, ale najważniejsze jest to, że pod okiem fachowców i na świetnym sprzęcie szlifujemy naszej umiejętności - opowiada Marek Dobrzycki zajmujący się newsroomem. - To radio to czysta praktyka i lepsza szkoła niż uczelnia.

Radia MORS można słuchać na stronie www.mors.ug.edu.pl, a uwagi, opinie i propozycje współpracy słać na adres [email protected]. Młodzi radiowcy obiecują, że czytają wszystkie maile.

Rozmowa z Aliną Kietrys, dziennikarką Radia Gdańsk i opiekun Radia MORS

Jak zostać radiowcem MORS?
Przede wszystkim trzeba mieć pasję. Wierzę, że studentom tworzącym Radio MORS jej nie zabraknie. Bez tego i stałej pracy przed mikrofonem niewiele da się osiągnąć.

A co jest najważniejsze?
Umiejętnośc przekonania do siebie innych. Radiowiec musi tworzyć świat w wyobraźni słuchacza. Do mikrofonu warto mówic na temat i z sensem.

Wystarczy ciekawie opowiadać, żeby zostać radiowcem?
Trzeba słuchać i rozmawiać. Chcę uświadomić młodym radiowcom w Radiu MORS, że rozmowa powinna być interesująca, by słuchacz chciał dalej w niej uczestniczyć.

Zobacz jakie możliwości daje Ci MMTrojmiasto.pl >>

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto